Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A boltban milyen célból ütnek...

A boltban milyen célból ütnek be kisebb kapott pénzt, mint amit adok?

Figyelt kérdés

Már többször tapasztaltam, bár nem mindenhol.

Tehát mondjuk 6000 Ft a fizetendő, és 20 000-est adok, akkor beüt 10 000 Ft kapott pénzt, és a blokkon a 4000 visszajáró jelenik meg. Persze jól ad vissza 14 000-et, csak nem értem, mire jó ez a kavarás a blokkal.



2018. máj. 15. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Ez csak az én véleményem.


Hivatalosan -10 000 Ft lesz a kasszába. Tehát a 10 000 Forintot bezsebeli, mert hivatalosan nyoma sincs.

A - 10 000 Forintot meg leirja veszteségnek.

2018. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

első, ezt a válaszolgatást ennyi ésszel nem kéne eröltetni..


Kérdező, nem tök mindegy?

2018. máj. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

"első, ezt a válaszolgatást ennyi ésszel nem kéne eröltetni.."

Miért mi a baj a válasszal?

2018. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Leesett. :D
2018. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A NAV biztos meglepődne.
2018. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5, szerinted hol érdekli a navot??? A bevétel jól van beütve. Hogy aztán ha valaki 4ezret fizet, és 5-ből egyet, tízből hatot vagy húszból tizenhatot kap vissza, teljesen lényegtelen.
2018. máj. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam, hogy talán valami pénzforgalmi vagy készpénz használati díj miatt, nem tudom van-e ilyen a boltokra nézve. Még nem hallottam róla, de attól még lehet.
2018. máj. 16. 06:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a pénztárosnak a saját boltja, akkor nem pénz bezsebelés van, csak annyi a gond, a betett pénz és a bevétel ellenőrzés esetén nem fog passzolni.A pénztárgépben amikor nyitom a boltot, napnyitást kell csinálni:eladó bejelentkezés, váltópénzt/amit visszadok/bele kell tenni kasszába,ez ezresek, ötszázasok, és fémpénzek elsősorban.Jönnek a vevők,pénzt hoznak, be a kasszába.Ellenőrzés:váltópénz plusz bevétel meg kell egyezni.

Valószínűleg így korrigálja az eladó, hogy nem üt be minden összeget.

Más a helyzet, ha a pénztárosnak nem saját boltja, hanem ő alkalmazott, akkor bizony saját zsebre dolgozik.

2018. jún. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!