Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Wattpadon hogy tudom a saját...

Wattpadon hogy tudom a saját könyvemet úgy kiadni hogy ne tudják el lopni? Copyrightos legyen?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy írtam egy e-könyvet,és felraktam a wattpadra. Nem szeretném hogy esetleg ellopják, és kiadassák könyvkiadóval és meg gazdagodhassanak belőle. Mit kell ehhez tennem hogy ne történjen meg? A wattpadon be tudom jelölni hogy copyrightos de akkor a jogaim is meglesznek hozzá és nem tudják el lopni? Vagy mit csináljak? Köszi a válaszokat, csak hozzá értő, 100%os válaszokat szeretnék mert nagyon fontos ez nekem.

2018. jún. 10. 21:41
1 2
 1/18 anonim válasza:
90%

Oké, akkor szedjük pontokba:


1. Ha feltöltöd az írásod Wattpadra, akkor alapvetően sem tudják lemásolni. Szerintem nincs ember a földön, aki szavanként lepötyögne egy már megírt történetett, lemásolni meg nem tudná. (Én így tudom.)


2.Nyugodtan le lehet pontozni és lehet szidni is. Nem ez a kérdés, de egyszerűen nem tudok a felett elmenni, hogy azt gondolod, hogy ha valaki "ellopná" a sztorit, már ki is tudná adatni. Ez nem ilyen egyszerű. Rengeteg munka van egy könyv kiadatásával, és nem nagyon van olyan ember, aki végig csinálná egy lopot történettel a 3-mas pontban említettek miatt.


3. Ne élj álom világban. Magyarországon egy író nem fog tudni meggazdagodni. Persze vannak nevesebb írók, akik egész szépen megélnek a sok... ismétlem... sok kiadott könyvből, de nem az sem a kezdetek kezdetén.


4.Nem tudom milyen a történeted, ezért attól elrugaszkodva tanácsolnám neked azt, hogyha valamit elakarsz érni a történeteiddel (igazából az élet más területére is igaz ez), akkor legyen benned alázat. Ne gondold azt, hogy te megírsz egy olyan könyvet, amit ha kiadsz meggazdagodsz. Ez már az egoizmus határát súrolja.


5.Persze ez nem pont a legaktuálisabb, mert nem,gondolnám, hogy van egy kialakult olvasói köröd, DE bízz meg jobban az olvasóidban. Ha ők hisznek neked, hogy te egy jó sztorit alkottál, akkor neked is hinned kell nekik, hogy nem fogják ellopni a könyvet.


Amiket leírtam nem rosszindulatból írtam, hanem szeretem volna egy-két dolgot helyre tenni, ami remélem sikerült.


Sok sikert az íráshoz!

2018. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem egoizmusból kérdezem. Nem hiszem hogy magyarázkodnom kéme. Ismerem az embereket,és ha VÉLETLEN megállja a helyét a könyv piacon,akkor ne más gazdagodjon már meg. Lehet irigy vagyok de ne más érjen el sikereket ha esetleg tetszik sokaknak a könyv. Nem fűzök hozzá reményeket a javaslatod alapján, pár pont még igaz is,de ne menjen már át kritizálásba az egész,csak azért mert én biztonságot szeretnék a saját tulajdonomnak. De köszi a kommentet
2018. jún. 12. 22:55
 3/18 anonim válasza:
80%

Ahogy le is írtam, nem megsérteni akartalak. Sajnálom, ha ez úgy jött le, bár ettől a véleményem nem nagyon változott.


Megismétlem, nyugodtan ki teheted, mert nem fogják tudni "ellopni", csak akkor ha valakinek ember feletti türelme van.


Nem azt mondtam, hogy egoista vagy, hanem azt hogy már súrolja annak a határát. Szerintem elég nagy a különbség a kettő között. Úgy is megfogalmazhatnám, hogy többszöri olvasatra is úgy jött le a kérdés, hogy te azt gondolod, hogy megírtad a tökéletes könyvet. (Bár hozzá teszem, hogy tökéletes könyv nem létezik.) Lehet, hogy nem így van, de nekem ez jött le a kérdésből.


Azt megkérdezhetem, hogy mióta írsz? Persze, ha nem akarsz nem kell válaszolni, megértem.

2018. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értsd ahogy szeretnéd, én is mondhatnám hogy többszöri olvasásra is kötekedő a kommented,mégis leszarom mert lehet tényleg nem az volt a szándékod (amit kétlek).. mellesleg ha nem látnám a kérdésembe az esetleg szót tényleg úgy tünne hogy egoista lennék. Meg én is irhatnám hogy mért van az hogy már a kérdésnél megakadsz hogy te kérdés alapján megítéled és bélyegzed az embert és még mentegetőzöl. Jó taktika,és a te kommented alapján én meg azt mondom rólad hogy egyik kezeddel szeretsz adni,a másikkal elvenni. Megirod a választ,biztatod,a másikkal meg lehordod a sárga földig és hülyeségeket mesélsz be magadnak. Na ez a gyíkság nem az egoizmus. Mellesleg k**vára mellé lőttél szóval pschihológusnak ne menj el 😃 . A jó tanácsokat köszönöm, a többi meg nem számít ha hazugság. Vitatkozni meg nem érdemes, mert pont visszafele sült el az én szemembe a dolog. Mellesleg egy mondatoddal sikerült magadat is lealáznod.. :) ,,néha meg kell alázkodni.'' És ezennel megfogadtad a saját tanácsodat. Ha már őszintén írtál én sem sajnálom a karaktereket. Széo estét!
2018. jún. 13. 00:33
 5/18 anonim válasza:
100%

Áhh, de imádom az ilyet.


Miért, ha te olvasol egy kérdést vagy választ a netten, akkor nem alkotsz egy véleményt a fejedben az írójáról? Ez a normális. Ez nem beskatulyázás, hanem egy emberi reakció.


Ha kötekedőnek akarod venni a komentem, akkor annak veszed. Lelked rajta, én nem fogok ebből lelkiismereti problémát csinálni.


Komolyan? Mégis melyik mondatommal "sikerült magam lealázni"?


Hol mentegetőztem? Mivel félreértettél, korrigáltam? Hol itt a probléma? Vagy neked a valóéletben nincs olyan, hogy valamit az ismerősöd félreért, és te megmagyarázod? Vagy azzal van bajod, hogy azt mondtam, hogy sajnálom? Nem a véleményemért kértem "bocsánatot", hanem azért, mert lehet, hogy nem pont úgy írtam le hirtelen, ahogy kellett volna. Ennyi. De ha te bármelyik fent említett tulajdonságot negatívnak értékeled, akkor igazából nincs is miről beszélni.


Nem hordtalak le a sárga földig. Pontosan ezért próbáltam korrigálni a második válaszban, mert nem ez volt a célom.


A lealázás és a megalázkodás között ég és föld a különbség.


Ha minden esetleges negatív dolgot támadásnak fogsz fel, akkor nagyon sokat fogsz még szenvedni, mire eljutsz a könyvkiadatásig. Én jó indulatból írtam (lehet kicsit túl nagy vehemenciával, de ez már más kérdés) és azt értelmezted támadásnak. Kíváncsi lennék, hogy egy kötekedő, ténylegesen támadó komentre, hogy reagálnál, ha már erre így válaszolsz.


Üdv.: egy gyík.

2018. jún. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

Nem értem az ilyen embereket... Az 1-es normálisan leírta a választ, és még a saját véleményét is leírta, te meg kiforgatod a szavait. Ha szerinted ő kötekedni akar, akkor nem találkoztál még igazi kötekedő kommentekkel. Nem vagy egoist... dehogy, csak amikor valaki kiemeli egy hibádat jó szándékból, te egyből átmész támadásba. Az olyanok akik nem hajlandóak belátni a saját hibájukat nem nagyon fognak fejlődni semmilyen téren.


Sok sikert a vitátokhoz!

2018. jún. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Pont azért vettem támadásnak,mert ki kérem magamnak ha hamis véleményeket állítanak rólam. Az egyes kommentelőnek meg persze lehet hogy rosszúl fogalmazott és félre érthető. De talán nem lehetséges hogy ez velem is előfordult most? Pl a kérdésnél? Külöben már a válaszban említettem hogy biztonsági okokból,és hogy, ,esetleg'' ha jó lenne a könyv akkor mi az eljárás. Azt nem tudtam hogy ezzel minféle ,,emberi reakciókkal'' kell szembe néznem és nem a válaszokat kapnom hanem inkább a, ,hibám kiemelésével'' foglalkoznak. Hiába írok bármit,ha így állapítottad meg hogy egoista meg támadásként veszem, nem győzöm hangsúlyozni hogy a kérdésben az ,ESETLEG' szót vegyék észre. Amúgy meg megköszöntem a normálist választ, csak a hab a tortán nem tetszett.
2018. jún. 13. 08:42
 8/18 anonim válasza:
100%

Szia!

Nos ez ellen nem sokat lehet tenni, de ha ez megnyugtat, én még soha nem találkoztam ilyen esettel. Esetleg annyit tehetsz még, hogy feltöltöd Merengőre vagy valami hasonló oldalra, ugyanis ők vállalnak valamennyi felelősséget, mert ami a szerzőé, azt csakis ő használhatja fel. Ha valaki mégis lopásra adná a fejét, akkor se adatná ki, addig senki nem merne elmenni, max. a facebookon úgy reklámozza, hogy az ővé. Ezeket legegyszerűbben úgy tudod kivédeni, ha több helyre is feltöltöd az írásodat, és ha sok olvasód lesz, akkor valaki kiszúrhatja, hogy valaki sajátjaként reklámozza. De a kiadásig senki nem menne el, egyrészt mert rizikós, másrészt pedig költséges és nem hozna hasznot egy friss írónak a piacon.

Én megértelek, hogy félted ami a tiéd, hisz sok munka van már egy-egy fejezetben is, nem is beszélve egy teljes regényről. Megértem, hogy nem szereted ha betámadnak, de egy író mindig legyen türelmes és megfontolt, akkor is ha úgy érzi a lelkébe tapostak vagy megvádolják azzal, ami nem igaz. A nyugodt viselkedés sokkal jobban kifizetődő, a védekezés egyenlő a támadással stratégia nem vállik be ezen a téren, hidd el, tapasztalatból mondom.

2018. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, sokat segítettél,és legalább te megérted a miértjét az egésznek. Az a baj nem ismerek sok ilyen oldalt ami hasonló a wattpadhoz, tudsz írni párat? Eddig mindig a wattpadot használtam.
2018. jún. 14. 08:48
 10/18 anonim válasza:
100%

Merengő, Polc.eu, Illusion-fanfic.hu

Ezeket ismerem, mindegyikre lehet feltölteni ficet és original történetet is. Viszont annyi a különbség, hogy a Wattpadtól eltérően itt adminok ellenőrzik a feltöltött tartalmakat, és van egy helyesírási mérce amit meg kell ütni, de ha bizonytalan vagy, akkor kereshetsz bétát, aki segít. Az utolsó kettő oldal még elég friss, tavaly télen alakult mindegyik, ott még nincs annyi felhasználó, de szépen fejlődnek. Ha bármilyen kérdésed van az oldalakkal kapcsolatban, nyugodtan írhatsz privátban.

Szívesen segítek egy leendő írótársnak. ;)

2018. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!