Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feljelenthet a főnököm emiatt?

Aetilla kérdése:

Feljelenthet a főnököm emiatt?

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyem miután a főnök folyamatosan hibát talált a munkámban, és a többi kolegát küldte be hogy ellenőrizgessenek.


Ezekután mégis kijelentette hogy ragaszkodik a felmondási időhöz. A továbbiak állnak fent

- Munkaszerződést nem irtam alá, iratokat adtam le viszont, az adóbevallásom is megcsinálták és a tbm is fizetve van. Másolatom nincs a szerződésről.

-Nem oda vagyok bejelentve ahova dolgozom és nem abba a munkakörbe (könyvelő elszólta magát pár hónapja, illetve a szakmám megköveteli a éves vérvételt, nem volt.)


A felmomdásom azt mondta 13. -Tól érvényes, habár ismét. Semmit nem irtam alá.


Szabinapos tömb sem volt sosem, csak beirtam magam a naptárba.

Nekem gyanus ez az egész de biztosra akarok menni hogy nem jöhetek ki rosszul. Köszi a válaszokat



2018. jún. 15. 22:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha felmondtál, akkor biztosan írásban tetted, és a saját példányodon dátummal ellátva átvetetted a munkáltatóval.


Az átvételt követő nap elindul a felmondási idő, ami törvény szerint 30 nap, de ha munkaszerződés, vagy kollektív szerződés többet ír elő, akkor több is lehet.

Mivel írod, hogy munkaszerződésed sincs, és nem írtad, hogy kollektív szerződés lenne a cégnél, ezért a felmondási időd 30 nap.


Ha ennek a 30 napnak a letöltéséhez ragaszkodik a munkáltató, akkor köteles vagy azt eltölteni. Ha nem teszed, jogellenes lesz a munkaviszony megszüntetésed, és a cégnek jár a le nem töltött felmondási időre járó távolléti díjadnak megfelelő összeg, amit követelhet Tőled.


A munkaviszony létrejöttével biztosítottá váltál, ez által egészségügyi szolgáltatásra jogosult vagy, és ilyenkor lényegtelen, hogy befizeti-e a cég a közterheket ("TB", stb.) utánad vagy sem.


A felmondás onnantól vált ki joghatást ("érvényes"), amikor átadod. Ezt nem a cég határozza meg, hanem az átadás dátuma. Azért fontos dokumentálni, hogy mikor vették át.


Szabinapos tömb használata nem kötelező, nálunk sem volt soha 25 év alatt. Ha nincs vita a dolgozó és a cég között a szabadságok elszámolása terén, akkor a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy használ ilyet a cég, vagy sem.


A "nem oda vagyok bejelentve ahova dolgozom és nem abba a munkakörbe (könyvelő elszólta magát pár hónapja, illetve a szakmám megköveteli a éves vérvételt, nem volt.)" számomra értelmezhetetlen.


Az adóhatósághoz a dolgozó személyes adatait, FEOR-számát, heti munkaidejét és a munkaviszony kezdetét, végét jelentik be. Munkavégzés helyét nem.


Ha a szakmád megköveteli az éves vérvételt, akkor az a munkáltató kötelezettsége, tehát ha nem biztosítja, akkor Téged ebből hátrány nem érhet.


"Feljelenthet a főnököm emiatt"


Miért is tenné, hiszen azzal, hogy nem biztosította az írott munkaszerződést, Ő szeget jogszabályt, nem Te.

Ettől függetlenül a munkaviszony fennáll (szóban kötött megállapodás is érvényes!), csak a részletkérdések nehezen bizonyíthatóak, ha jogi vita alakul ki a két fél között. Ugyanis ilyenkor egyik ezt állítja, míg a másik az ellenkezőjét szokta. :)

2018. jún. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) már nem is aggódok.
2018. jún. 16. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!