Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi ér többet? Egy...

Szerintetek mi ér többet? Egy ötlet, vagy a megvalósítása?

Figyelt kérdés

Ha azt nézzük, akkor az ötlet magában semmi, viszont ha egy kifejezetten jó ötlettel áll elő valaki, de nem tudja egyedül megvalósítani, akkor jogosan követel-e a részesedésből több, mint 50%-ot?


Kíváncsi vagyok ti mit gondoltok erről. :D



2018. júl. 13. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A megvalósítása.
2018. júl. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "szoftver" részét többre tartom, vagyis az ötletet.

Sok példát tudnák mondani, de legyen csak egy nagyon egyszerű:

Egyik ismerősömnek van egy hektár földje a város szélén egy forgalmas út mellett. Azon morfondírozott hogy milyen bio terméket tudna ott termelni, ráadásul teljes hozzáértés és gyakorlat nélkül. Mondtam neki hogy a kipufogó füstben nem lesz bio, de "ültessen" oda egy nagy reklám felületet amit kiad. Így is lett és több bevétele van belőle munka nélkül (hisz alatta a gazt kapálni sem kell), mint amit "bio" zöldségekből remélt.

Egyszer apám mondta hogy dolgozni a bolond is tud. Nos ebben az esetben is igaza volt, mert az említett földtulajdonosnak tényleg nem okozott különösebb nehézséget felkeresni egy ácsot aki a reklámfelületet nem csak elkészítette de fel is állította. De ha nincs a "szoftver" része, vagyis az ötlet, akkor mit állíttat fel és mit ad ki?

De más téren is a nagy üzleteknek is a lelke az ötlet.

2018. júl. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ötletek csak úgy pattannak ki a fejemből. De csak minden huszadiknak állok neki megvalósítani. És megvalósítani munkásabb. Így csináltam pl. internetkávézót a múlt század kilencvenes éveiben. Az ötlet 2 másodperces volt. Papíron kidolgozni 3 hét. A valóságban megcsinálni 4 hónap.


Utólag, mikor már nyereségesen működik három éve, és milliomos lettem belőle - azt mondhatom, hogy jó ötlet volt. Megérte volna az 50%-ot is.

De háromévnyi hozam nélkül egy garast sem adnék semmilyen ötletért. Bármennyire az egekig van hájpolva.

2018. júl. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!