Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 3 évet dolgoztam külföldön/Aus...

3 évet dolgoztam külföldön/Ausztria/ megszűnik a munkahelyem Magyarországon elmehetek munkanélkűrire?

Figyelt kérdés
2018. júl. 16. 07:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
NEM, legfeljebb Ausztriában
2018. júl. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. Kérj kint egy U1-es nyomtatványt. Magyarországon ugyan úgy fogsz kapni munkanélküli ellátást, mintha itt dolgoztál volna. (Tehát például a magyar minimálbérnél nem lesz magasabb a folyósított munkanélküli ellátás összege)
2018. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen elmehetsz, csak ahogy előttem is írták kellenek a papírok
2018. júl. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem szeretek privált üzenetre válaszolni, úgyhogy válaszolok itt, remélem, kérdező, hogy megtalálod.


"Mi kell az U1 nyomtatvanyhoz"


Minden bizonnyal az AMS-nél kell érdeklődnöd, legalábbis az eu honlapja szerint ők az illetékes hatóság.

[link]

Ha ez a papír nincs meg, az egyébként nem nagy baj, a munkáltatód által kiállított igazolások alapján megkéri az itthoni munkaügyi központ is, csak addig nem fogsz álláskeresési járadékot kapni, amíg az osztrák hatóságok ezt az U1 nyomtatványt meg nem küldik a magyar hatóságoknak, ami eltarthat akár pár hónapig is.

2018. júl. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!