Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hamisítás. Mi is pontosan,...

Hamisítás. Mi is pontosan, kinek éri meg, valóban olyan "ördögi"? (több lent)

Figyelt kérdés

AliExpress-en rendeltem egy doboz Vandoren szaxofon nádat (aki nem zenész: a Vandoren, mondhatom rengeteg klarinétos és szaxofonos nevében, talán a legjobb nádgyártó cég).


Időben megérkezett, ritka ép csomagolásban, szóval nagyon örültem neki.


Persze miután kipróbáltam 3 nádat, feltűnt, hogy valami nem oké. Gondoltam, rámegyek a www.vandoren.ft/fighagainstfake oldalra (erről nem is tudtam, hogy létezik, ami vicces, mert úgy néz ki, a kínaiak maguk ellen dolgoztak, hiszen a csomagoláson lévő matricáról tudok a létezéséről...).


És hát be is bizonyosodott, hogy counterfeit / hamisítás az egész...


Úgyhogy visszatérítésért fordultam, várom a visszajelzést.



És igazából így jutott eszembe, hogy ez az egész fake busines hogyan működik? Tehát értem én, hamisítok jó márkát, hogy eladjam a hülyéknek...

De tudjuk, semmi sem fekete és fehér, tehát engem az érdekelne, hogy pl. kik állnak ezek mögött, mekkora "vállalkozások" ezek stb.

És, hogy mirt ilyen amatőren csinálják? Mert ránézésre egyébként nagyon jó, csak hát ugye szerencsére léteznek ezek a kis kódok a nádak hátulján illetve egy hosszabb a dobozon, amit ha beírsz a rendszerbe, egyből megmondja, hogy hamis vagy sem.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2018. júl. 21. 21:30
 1/1 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy nem azért rendeltem onnan, mert potom áron adták.


Szinte az eredeti áráért vettem, csak a leárazás miatt volt 2000 forinttal olcsóbb, mint itthon (én 3000 ezerért olcsóbban vettem, mert járt az AliExpress által adott első rendeléses kupon).


tehát ezért is idegesít fel, jóhiszeműen úgy gondoltam, akkor csak eredeti... mert vannak nagyon gagyi kínai nádak, de annak a neve is az (pl. RiYin), tehát azzal valamilyen szinten nem verik át az embert, mert arról senki nem feltételez semmi jót (már csak azért sem, mert kb. 700ft-ért adnak 10 db-ot... Vndorenből 1 db-ot nem veszel 800 alatt :"D)

2018. júl. 21. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!