Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet 12 évesen vásárolni?

Lehet 12 évesen vásárolni?

Figyelt kérdés
Pl. az árkádia gondolok, az eladó nem fogja szóvá tenni, hogy még túl fiatal a vásárlásra, ha egy 12 éves akar fizetni? A gyerekem akar menni vásárolni pár barátnőjével, nem szeretném elengedni, szerintem ez a “barátnőkkel vásárolok” dolog inkább csak gimnáziumban jöjjön elő. Ő viszont nagyon el akar menni, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt pl. az eladók jó szemmel nézik-e. Azt árut gondolom azért odaadja, ha a lányom meg akarja venni, de nincs esetleg tapasztalatotok, hogy ilyenkor mit csinálnak? Sok embertől csak annyit hallottam, hogy a gyereküknek simán engedni kifizetni, lehet csak én félek ennyire.

2018. aug. 10. 11:34
 1/4 A kérdező kommentje:
ja, meg oersze kifelejtettem, hogy félek is, hogy valami lesz vele. Jó tudom, annyira nem gyakori, de vannak rosszindulatú emberek. Persze, minden boltnál általában szokott lenni egy biztonsági őr, ha baj lenne, de nem vagyok benne biztos, hogy 100%ig biztonságos egy ekkora bevásárlóközpont.
2018. aug. 10. 11:41
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne, közértben is vásárolnak, sokkal fiatalabb gyerekek is. Többen lesznek, ne aggódj, nem fogja őt bántani senki.
2018. aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Miért ne lehetne? Mi a barátnőimmel 11-12 éves korunkban kezdtünk kajálni járni, igaz, mi annyira nem vagyunk vásárolgatósak, vásárolni csak néha megyünk el, de szerintem 12 évesen már simán voltunk együtt vásárolni. :-)

És szerintem az eladók nagy részét nem igazán az érdekli, hogy az éppen vásárló személy hány éves. Az érthető, hogy anyukaként félted a gyerekedet, de azért persze nem kell túlzásba esni. Mert az sem jó, ha túlságosan félted.

2018. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. aug. 10. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!