Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az rendben van, hogy már van...

Az rendben van, hogy már van saját lakásom és egy kocsim, most már nem spórolok annyira?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy megveszem ami megtetszik, költöm a pénzem amire kell.


28 vagyok, 2 éve sikerült egy normális 60nm-s lakást vennem, ami fel lett újítva.

Egy uj kocsit is vettem, fél éve.


3 műszakban dolgozok és 8-9 év alatt sikerült rá összespórolnom.


Én úgy gondolom, hogy egy másik lakást vagy kocsit max úgy tudok venni legközelebb ha nyerek a lottón.

Ezért gondolom azt hogy most már élek, és költöm a pénzt. Rossz a gondolkodásmódom?



2018. aug. 13. 21:18
 1/9 A Kérdezők Viadala válasza:
68%

nem rossz, csak azt veszed sztenderdnek ami van

értékeld hogy van lakásod és örülj neki. én még vagy 5 évig hitelt nyögök - önhiba -, úgyhogy esélyem sincs ldkásra.

hacsak a lottó be nem talál

Adj hálát az életnek hogy van lakásod. Nem győzöm hangsúlyozni

2018. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Azért legalább annyi tartalékot képezz hogy bármi gebasz beüt, ne akkor kelljen vakarni a fejed hogy mi legyen. legalább is én így csinálnám.
2018. aug. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nyugdíjra is kell egy lakásnyi árat összegyűjteni, tehát egy plusz lakás kell amit kiadsz amíg dolgozol. Ez egyszerű, hitelre is lehet venni és az albérleti díjból törleszteni.
2018. aug. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Gyerek, család?
2018. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyelőre nincs gyerek.

A nyugdíjra én úgy tekintek, hogy nem is igazán lesz nekem, mert mire odakerülök 90év lesz a korhatár, azt meg meg sem élem.

2018. aug. 14. 07:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy legalább egy évnyi fizetést tegyél félre.

Viszont utána valóban jöhet az élet élvezete. Spóroltál már eleget, és fogsz is ha családod lesz.

2018. aug. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"mire odakerülök 90év lesz a korhatár, azt meg meg sem élem"


Ha meg sem éled akkor is előtte már 10-20 évvel olyan állapotban leszel hogy nem tudsz dolgozni. Tehát valamiből meg kell majd élned. Persze a lakást amibe laksz azt is elpasszolhatod majd havi járadékért cserébe, de úgy lesz valaki akinek az az lesz az érdeke hogy minnél hamarabb elpatkolj.

2018. aug. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Te egy szimpatikus ember vagy, főleg mert nem örökölted a javaidat, hanem megdolgoztál értük.

Szerintem képezz egy vésztartalékot (pl. kezdetben 2 millió Ft-ot), és amúgy élvezd az életet, hiszen a 28 éves életkor szép. Már nem vagy zöldfülű, de még nem jelentek meg az öregedés jelei, problémái sem.

Az élvezet alatt azt értem, hogy évente egy-kétszer menj el pihenőszabadságra.

A másik, amit már írt valaki: családalapítás!

Persze, ha meleg vagy, akkor kicsit más a helyzeted, akkor viszont a párod megtalálása jelent ugyanolyan, ha nem nagyobb kihívást.

Amúgy meg irigyellek.

2018. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha magadnak teszel félre pl nyugdíjra, abban pont az a pláne, hogy nem kell megvárni a nyugdíjkorhatárt. Ha van elég pénzed összegyűjtve, akkor te döntöd el, hogy mikor nem dolgozol tovább.
2018. aug. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!