Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fognak valaha csökkenni ezek...

Fognak valaha csökkenni ezek a röhejesen magas lakásárak?

Figyelt kérdés

Egyszerre nevetséges és elkeserítő ami a mai lakáspiacon történik... a legegyszerűbb kis panellakásokat is olyan árakon hirdetik, amit átlagember legfeljebb évtizedek alatt gyűjtene össze. Az albérletárak pedig megint csak olyan magasak, hogy félrerakni mellette esélytelen lenne.

Mégis hogyan legyen így az embernek jövőképe?



2018. szept. 29. 08:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Én további növekedésre számítok, hiszen csak alkalmazkodnak a megnövekedett bérekhez. Márpedig mindenki további bérnövekedésre számít.
2018. szept. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, lehet, hogy sokak számára most megdöbbentő lesz, amit mondok, de l981-ben, amikor házasságot kötöttem, mindketten átlagos fizetéssel rendelkeztünk, PONT UGYANEBBEN A PROBLÉMÁBAN SZENVEDTÜNK! Kiszámoltuk, hogy kb. 5 év, mire össze tudjuk rakni a lakásra a BEUGRÓT - csak épp 5 év múlva már jóval több volt a beugró (manapság önerőnek hívják), hanem sokkal több - tehát pont ugyanilyen kilátástalan helyzetben voltunk.


Pedig ugye akkor nem ilyen lakásárak voltak és ketten voltunk, 2 fizetéssel (igaz, albérletben).

2018. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Neked csak az önerőt kell összegyűjteni a maradék kifizetésére meg van 20-30 éved.


Ha 5 év alatt lehetne lakást venni akkor mindenki 8-10 lakást venne élete folyamán.

2018. szept. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem lesz jelentős visszaesés. A lakás vásárlása nem alapvető emberi jog, sem az, hogy hamar összegyűjtögesd.
2018. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Megtorpanás lehet, hogy lesz, de komolyabb visszaesés nem hiszem.
2018. szept. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vidéken olcsó.Én pl Somogyban lakom itt egy faluban 2M-ért kapsz házat,udvarral,kerítéssel mindennel együtt.Pest megyében tuti nem fognak csökkeni(valószínű onnét írsz).
2018. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

szept. 29. 08:57

Milyen megnövekedett bérekre gondolsz :-) ? Nettó 55eFt-ért dolgozik rengeteg ember.Ez a közfoglakoztatásos minimálbér.

2018. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nettó 55eFt-ért dolgozik rengeteg ember.Ez a közfoglakoztatásos minimálbér."

Olyan nagyon nem rengeteg, mert aki kettőnél tovább tud számolni az már a soron dolgozik (ha akar).

De felénk már közfogis se sok van, mert talál jobban fizető munkát. Akkora az emberhiány (szak és szalagmunkára), hogy a vállalkozások már nem tudnak bővülni. Konkrétan komoly üzem nem épül fel emiatt.

2018. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nettó 55eFt-ért dolgozik rengeteg ember."


Jelentősen csökkent évről évre a számuk, már alig vannak.

2018. okt. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23:00 Igazad van,sok embert keresnek a gyárakba is kb 150eFt-ért.Itt felénk Somogy megye déli része ,sokan alulképzettek.Itt sok a közfogis.Én is az voltam ,de mivel van érettségim+két szakmám ,én munkavezető voltam.Engem nettó 75ezerFt-al tiszteltek meg.
2018. okt. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!