Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Más is egyre nehezebben tudja...

Más is egyre nehezebben tudja tartani azt az életszínvonalat, amin él?

Figyelt kérdés

Nem nagy dolgokra kell gondolni, teljesen átlagos, se nem "szegény", se nem "gazdag" középosztálybeli nő vagyok. Nettó 140.000 Ft a fizetésem. Pár hónapja úgy érzem, hogy hiába nem változott semmi, egyre nehezebben jövök ki a fizetesemből. Végig küszködtem a szeptembert majd megjött ugye az októberi fizetés.

Befizettem (illetve felretettem) minden számlát, diakhitelt, töltöttem pénzt a telefonomra, felretettem a BKV bérlet pénzt, stb. és volt egy nagyobb, évente egyszeri kiadás, elvittem a kutyámat állatorvoshoz.

Most ott tartok, hogy semmi luxus nem történt, de maradt 17.000 ft-om a hónapra, amit elkölthető... élelmiszerre, gyógyszerre, tisztalkodo szerekre, stb...


Múlt hónapban nem jutottam el fodrászhoz, ebben a hónapban szerettem volna, de már konstatáltam, hogy ebben a hónapban sem fogok eljutni.:( Olyan baromira nagy luxus dolog lenne ez a mai világban? (Félévente 1* fodrászhoz menni)

Nem panaszkodni akarok, elvagyok nélküle, csak elkeseredtem, hogy becsületesen dolgozom, adozom, és mégis hónapról hónapra csak küszködöm, sakkozok, és lemondok dolgokról....amik a mai világban szerintem nem számítanak olyan luxus dolgoknak (pld. venni egy kis zacskó mogyorót hónap végén, most ez egy aktuális dilemmám volt, hogyha megveszem, egész nap már nem ehetek semmit.) De nekem legalább van még miből ennem!

Csak fárasztó... mások is így élnek?


2018. okt. 5. 19:48
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
49%
Megertelek. Nekem 10 evvel ezelott volt ennyi a fizetesem mint most neked. Szegyen ez az orszag.
2018. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
Idovel egre nagyobb fizut tudsz kerni ha versenyszferaban dolgozol. En 3 eve kezdtem szoftvertesztelokent, 25 eves vagyok es jelenleg mar eleg lazan meg tudom elni
2018. okt. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

A szociális szfèrában dolgozom, nem a versenyszférában. Lehet, váltani kéne?:/


Csak az a "baj", hogy nagyon szeretem a munkámat.:(

2018. okt. 5. 20:10
 4/25 anonim ***** válasza:
4%
Azért 123.000 elég soknak tűnik, még ha a bérlet is benne van. 3-an élünk a fizudból, kocsi teló 3szgép egy sör asszonynak cigi benne van.
2018. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
52%
Hat en is szeretem az enyem, de nem tudom mi lenne ha megint visszakerulnek oda hogy naprol napra kelljen eljek :( teljesen aterzem, kitartast!
2018. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem, a többség nem így él. Több keresős háztartásban könnyebb átvészelni a dolgokat, és áltag alatt is keresel. Meg a legtöbb ember nem fizet diákhitelt, ugye. Szóval a kiindulási helyzeted több szempontból hátrányos.
2018. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Állatorvos 22.000

Bérlet 10.000

Diákhitel 10.000

Telefon 3000

Számlák (benne a bérleti díj, 1 szobára) 78.000


Ez mondjuk nem állandó, mert állatorvoshoz nem járok minden hónapban, van, hogy marad egy pici "megtakarításom". Ha nem viszi el valami plusz kiadás, születèsnap, tönkremenő porszívó, sírhely meghosszabbítás, stb... Általában minden hónapra jut valami, és olyankor sakkozom: ha elmegyek xy születésnapjára, akkor nem csinaltatom meg most a kabátom cipzárját.

Fárasztó! De tudom, hogy még így is szerencsés vagyok, hogy egyáltalán van miből sakkoznom.

2018. okt. 5. 20:39
 8/25 A kérdező kommentje:
#5-ös: Köszönöm!
2018. okt. 5. 20:40
 9/25 anonim ***** válasza:
És persze a többség nem is albérletben lakik.
2018. okt. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%

Válts munkahelyet, 140 ezer forint édeskevés.... Plusz azért biztos van szoba olcsóbban is, mint 78 ezer forint.

Tudom, hogy ez meg érzelmi kérdés, de újfent nagy luxus kevés pénzből albérletben lakni és mellé még állatot is tartani. Amint valami komolyabb baja lesz, nem fogod tudni finanszírozni.

2018. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!