Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadékon ha...

Álláskeresési járadékon ha van valaki es nem fogadja el az állást ahova kiközvetítik, akkor törlik a rendszerből?

Figyelt kérdés
2018. okt. 17. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Igen és 3 hónapig ki is van zárva.
2018. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Igen törlik és azt hiszem egy évig nem is regisztrálhat.
2018. okt. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
3 hónapig nem regisztrálhat!
2018. okt. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ milyen indokkal utasítod el. Mire közvetítettek ki és fel is vennének?
2018. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Én nem egyet elutasítottam, mégis kaptam 90 napig a járadékot.


Attól függ, hogy mi az ok. Ha csak azért, "mert", az nem jó indok. :)


Nem tudtam volna bejárni (ingázó volnék, napi 6 buszjárattal), a megajánlott munkához a végzettségem, gyakorlatom nem felelt meg, stb.

2018. okt. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Attól függ mi az indok. Pl: ha azzal utasítod el, hogy kevés a bér amit ajánlanak, akkor kizárnak. De ha pl. azzal, hogy ismerem a munkáltató nem szeretnék nála dolgozni, akkor talán megúszod. Amúgy ha kizárnak, akkor 60 napig nem tudsz visszaregisztrálni és 90 napig nem kapod vissza az ellátásodat.
2018. okt. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tomi.2 válasza:

Én másként intéztem (mint mindent másként intézek), az én tippjeim nem jönnek be néha másoknak mert nincs az a fellépésük, meggyőzőképességük.

Felmondtam egy maszeknál ki nem akart időben fizetni, elegem lett ebből, felhívtam a munkanélküli hivatalt mennyi esélyem van a munkanélküli segélyre, ott azt mondták teljesen mindegy hogy azonnali felmondással mondok fel vagy közös megegyezéssel, a járadékot kapni fogom, a lényeh ha egy évet dolgoztam akkor 1 hónapnyi pénzt kapok, ha 3 évet akkor 3 hónap ennyi. A munkanélküli segélyt álláskeresési járadéknak hívják már. Az 1 hónap és 3 hónap kérdésekről egy hozzáértőt kérdezz meg , mert hallottam egy ismerőstől mást is.

Szóval meguntam a maszekot és kb egy szerda délután a facebookon közöltem vele ,hogy többet nem megyek. Tudomásul vette elváltunk egymástól.

Bemnentem a munkanélkülibe,elintéztem mindent, papírokat stb előszor egy rugalmas emberi ügyintézőhöz tettek, vele sok mindenben egyetértettünk, ez az ügyintézőnő elment szabadságra, ekkor egy szigorú hivataloskodó nő lett az ügyintézőm. Vele összeakadt a bajszom, mindig csak azt hajtogatta hogy a munkanélkülieket minél előbb vissza kell vezetni a nyílt munkaerőpiacra ,hogy ne az állam pénzén élősködjenek, én meg úgy voltam vele ha törik ha szakad azt a 3 hónapot nem fogom munkával tölteni, ha ez egyszer JÁR nekem. Az álláskeresési járadékomat 67ezer forintban állapították meg, ennyit kaptam nettóban, ebből élj, ebből, telefonálj, ebből járj be vidékről Győrbe semmitérő munkát keresni, ebből buszozgass a munkahelyekre mindenféle teszteket kitölteni, hogy megkaphasd álmaid nettó 120ezres munkáját.Egy beutazós sztori kb 2000Ft, hogy kimenj teszteket töltögetni hogy alkalmas vagy árut rakodni az AUDI egyik semmitérő magyar vállalkozójánál.

Na most én ezt így átláttam és tudtam ebből a pénzből nem fogok állásinterjúkra járkálni, volt félretett pénzem ezt azért megjegyzem.Közben bekopogtam abban az épületben egy másik irodába is, kérdeztem milyen oktatásban részesülhetek mint álláskereső, egyből dobták a virágkötő ,targoncás stb, nyár volt, akkor jelentkeznék targoncás képzésre. Mondta az ember ez egy jó fej emberi ember volt,igen használjam ki azt a 3 hónapot pihenjek, dolgoztam eleget, és ki kell használni ezeket a képzéseket a munkanélkülitől, ne hallgassak a szigorú nőre, mert egy pattopó. Ahhoz hogy a képzésben részt vegyél ahhoz az szükséges hogy MUNKANÉLKÜLI LEGYÉL, regisztrált, tehát ha kiutalnak minden szar munkára akkor te nem vagy munkanélküli és nem jár az oktatás. Az EU milliárdokat adott Magyarországnak arra hogy a munkanélkülieket felzárkóztassák mindenféle oktatás keretében, ez a pénz nincs elköltve, nagyon sok nincs belőle elköltve. Itt esett le a tantusz hogy a munkanélkülivel kapcsolatban álló "oktatási vállalkozóknak" az az érdeke hogy az ilyen mondvacsinált tanfolyamok képzések elinduljanak mert ebből jön be nekik az EU-s zsé. Na most az van ,hogy az egyszerű halandó a jobb képzésekbe nem fog bejutni, mert az úgymond fenn van tartva azoknak akik a munkanélküli hivatalban levőknek a rokonjai, azok a helyek foglalatak, de van egy létszám aminek meg kell lenni hogy a tanfolyam elinduljon--- az oktatási vállalkozó és bírák, vizsgabiztosok nem mozdítják meg a seggüket 2 3 emberért az nem pénz, kell 15 jelentkező minimum, ebben van a pénz, mert a tanfolyam árárt, a gépbérlést, a vizsgabiztosokat, a jegyzőnőt mind az EU fizeti, keményen milliós biznisz ez.

Szóval visszamentem a szigorú munkanélküli ügyintézőhöz, egyből fenyegető hangnemben elkezdett osztani ha nem járkálok hetente be a városba 3szor munkát nézni akkor azonnal megszünteti az álláskeresési járadékot. Mondtam neki hölgyem álljon meg a menet mert ,lenne jópár kérdésem, amire itt és most ŐN fog válaszolni hogy a félreértésetket elkerüljük. Mondtam neki a pénz nettó amit kapok az 67 ezer, bejárkálok Győrbe és ott buszozok akkor 2eter Ft ment el a semmire utazgatásra, ezt NEM FOGOM MEGTENNI. Ha formailag meg akar felelni valaminek akkor adjon emailes elérhetőségeket és oda küldök önéletrajzokat amiket megosztva küldök el neki és a címzett cégnek, tehát látja a cég is és a munkanéküli is hogy mindakét helyre küldtem az önéletrajzot ennyit meg tudok tenni. Pár cég visszahívott akik mondták hogy kezdhetek én meg mondtam hogy nem akarok dolgozni náluk ne raboljuk egymás ideját úgysem fogok önöknél jó munkát végezni és nem is érdekel ennyi pénzért, ezt a cégek megértették , tudták hogy a hivatalos formai dolgot megtettem a munkanélküli felé de nekik sincs szükségük olyanra kit ez egyáltalán nem érdekel. Rákérdeztem a szigorú ügyintézőtől, hölgyem árulja ezt el nekem , ha én szeretnék oktatásban részt venni akkor szükséges e munkanélkülinek lennem? A válasz igen, BINGO. És azt hogyan gondolja ne haragudjon, ha én szeretnék részt venni a képzésben DE ÖN minnél előbb ki akar juttatni engem a szabad munkaerőpiacra ,hogy ne élősködjek az állam pénzén akkor nem fogok tudni részt venni a képzésben ÖN miatt. Míg hölgyem teljesen egyértelmű hogy milliárdok nincsenek elköltve a képzésekre de a pénz ott áll a semmiben, és ÖN útjában áll ezeknek, és útjában ezeknek a(mutyis) oktatási vállakozóknak, nem érzi azt hölgyem hogy ez egy paradoxon? Hát őőő öö ŐŐŐŐ öööö. Itt el volt rendezve hogy ne akadékoskodjon többet, nem kellett legalja munkákra jelentkeznem, és azt is mondtamneki hogy hiába tudna mondjuk kukás állást ajánlani NEM fogom elvállani. Másik héten visszajött a kedvesebbik originál ügyintézőnőm, akinek ugyanezt a sztorit elmondtam egyetértett velem, vele arra jutottam hogy nem akarok járkálni munkát keresni, de a pénzt kapni fogom, neki is egy ügyféllel kevesebb, nekem sem kell pénzt költenem hetente háromszor ,hogy anyagpakolós 3 műszakos álomállásoknak a tesztjeit töltögessem.

Tehát többet a munkanélküli felé sem mentem a pénz jött, minden rendben. A targoncás képzés felől érdeklődtem ,az úr aki felvilágosított a képzésekről (a másik irodában), azt mondta hogy nyár van semmi esély, de maradjak bent a rendszerben, a munkanélküliek napszámot végeznek feketén vhol , vagy Ausztriában mennek, úgy szokott menni ilynekor hogy a nyár bukó, majd szeptembertől indul be az oktatásra jelentkezők száma ( ugyebár kell az a 15 fő), tehát addig NE vállaljak munkát....nem is akartam. Telt múlt az idő,majdnem letetem már az oktatásról egyszer csak jöttt egy telefon a munkanélkülitől kb 2 hónap múlva, látták hogy jelentkeztem targoncás képzésre, de az MOST nem indul , hanem nehézgépes tanfolyam indul helyette volt lemorzsolódás érdekel -e mert 1 hét múlva kezdődik is!!! Igen érdekel, sok nyomtatvány kitölt, üzemorvos stb mident elintéz 3 nap alatt , másik héten már kezdődöt is a tanfolyam. Később kiderült a targoncás képzésről kussoltak a munkanélkülitől felsőbb szinten addig amíg a nehézgépes tanfolyamra be nem telt a 15 fő! Azért mert vkinek vagy valamelyik (út)építési vállakozónak, oktatási vállalkozónak ehhez fűződött érdeke. Amint elkezdődött a tanfolyam máris elérhetővé vált a targoncás képzés.

Ha ezt így átlátod és van fellépésed, vagy jóban vagy valakivel, akkor lépd meg használd ki ezt a képzési lehetőséget, a mutyis vállakozók is ezt akarják hogy TE képzésben részesülj mert az nekik a pénz, te is jól jársz és a vállakozó is. A képzés színvonaláról annyit hogy nem leszel profi gépkezelő, ami gyakorlatod lesz az kb 45 perc reális gépkezelés ennyi , de lesz papírod, a munkahelyekre meg gyakorlatot kérnek nem papírt. Persze az ideális jelöltnek gyakorlata van ÉS papírja.

2018. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!