Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten 200 ezer forintból...

Budapesten 200 ezer forintból mennyire élnék jól?

Figyelt kérdés

Kaptam egy állásajánlatot Pesten havi 200 ezer forint netto és a tömegközlekedést állja a munkáltatóm. Az albérletemet a szüleim fizetnék.

Abból 200 ezer forintból megtudnék élni jól Pesten? Étel, ital, ruházkodás, tisztítószerek stb mellett eleg ez arra, hogy a hétvégéket is tudjam élvezni barátokkal?

Vidéki vagyok, és tudom, hogy Pesten minden sokkal drágább.


2018. nov. 14. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Ember, milyen élet az, mennyire normális fizetés az szerinted, ha mellette a szülők állják az albérletet?


Természetesen, ha anyuciék fizetik az albit, a munkáltató a közlekedést, te max egy kis rezsit, akkor lesz mit elinni a haverokkal a hétvégén. Aztán ha anyáék már nem tudnak lerakni neked 100 rongyot havonta, hogy elbohóckodhass a munkahelyeden, akkor fogsz pofára esni és rájönni, hogy a fizud semmire nem elég.


Szóval normál esetben ennyi pénz nem elég egy önálló albérlet fenntartására.

2018. nov. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem kell itt irigykedni, meg idegeskedni. Ha megtehetik, és szívesen segítenek téged az miért zavar? Engem nem. Ha majd én leszek jobb helyzetben a jövôben, ôk meg már majd nyugdîjból élnek én fogok segíteni nekik. Szerintem egy normális családban így mûködik, segítjük egymást, ahol tudjuk. És így legalább tudok majd Pestre egyetemre járni Szeptembertôl.

Egyébként ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor inkább ne is írj, nem kellenek a megjegyzések, ilyen hangnemben.

Szép napot.

2018. nov. 14. 15:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok irigy. Nekem is rengeteget segítettek és még segítenek most is a szüleim, hiába könyörgöm, hogy magukra költsenek, mi nagyon jól megvagyunk.


Az egyetemre járásról egy szót nem írtál korábban, de ha ez a cél, akkor máris több értelme van az egésznek. Vagy akkor, ha a munkád próbaidős, de van előrelépési lehetőséged, addig teljesen oké a segítség. Ilyenről szó sem volt, az volt a kérdés, hogy élvezheted-e ennyiből az életet - amire írtam is, hogy igen, arra elég, de a felállás közel sem normális.


Az pedig szintén nem oké, hogy úgy gondolod, hogy majd te segítesz a nyugdíjas szülőkön. Természetesen a legnormálisabb dolog besegíteni mindenben, amiben tudsz, viszont nem várhatod el magadtól, hogy majd ha családod lesz, saját gyermekeid, saját házad - hogy nem a gyermekednek biztosítod majd a továbbtanulás lehetőségét vagy akármit, hanem a szülőknek utalod a fizud egy nagy részét. Pontosan most kellene hagynod, hogy magukra gyűjtsenek, hogy tudjanak majd gondoskodni magukról. De kívánom neked, hogy legyen akkora fizud, hogy mindenre jusson.


Akkor is az az álláspontom, hogy ez így nem jó megoldás, senkinek nem éri meg. De kérdésedre válaszolva ideig óráig jól élnél, ruhára, kajára, piára biztos futja majd. De talán ha otthon maradnál és félretennéd ezt a pénzt, jobban járnál.

2018. nov. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ. Bár nem értünk egyet sok dologban, de nem is kell. Hidd el, hogy én sem “kihisztiztem” ezt a segítséget. Megbeszéltem velük, hogy van egy ilyen lehetőségem, és mondták, hogy besegítenek szívesen. Nem várom el tőlük, de ha így gondolják nem fogom visszautasítani.

Egyébként igen, egyetemre megyek szeptembertől, és először valószínű volt, hogy koliba lennék, de mivel kaptam ezt az ajánlatot Januártól, ezért albérlet lesz ha minden igaz.

2018. nov. 14. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
En a fizum elso reszet egybol befektetem, havi 200 at szoktam hagyni magamnak. Ebbol kijon a lakberem meg a havi koltsegeim. (Ruhak mar nem nagyon fernek ebbe bele vagy gondolkodni kell, persze sose nezem semminek az arat ami kell azt megveszem ) Boven eleg szerintem annyi
2018. nov. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Pesten minden sokkal drágább."


Alapvetően a lakáson kívül semmi nem drágább, sőt a nagyobb konkurencia miatt még egy fokkal alacsonyabbak is az árak, nagyobb a termékválaszték. Persze nem mindegy, hogy a Teca kocsmáját hasonlítjuk a Roxbury klubhoz.

2018. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

200 ezerből mondjuk művészet nem jól élni, ha állják a lakást és utazást.


Nekem olyan 180-200 ezer körül vannak a havi szintre bontható kiadásaim.

40k Albérleti szoba

10-20k rezsi rám eső része

10k a BKK bérlet

60k a kaja, pia, bevásárlás

60k a nagyobb kiadások (Jogsi szerzés, hiteltörlesztés, nagyobb orvosi kiadás, mikor mi)


Nem fogom vissza magam, de nem szórom két kézzel a pénzt.

2018. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!