Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha egy csaló...

Mit lehet tenni ha egy csaló már rengeteg embert átvert interneten?

Figyelt kérdés

Leginkább olyan emberek válaszát szeretném akik tapasztaltak vagy ilyennel foglalkoznak.

Ma történt az eset hogy rendeltem egy terméket, a hölgy hiteles eladónak tűnt, én utaltam (természetesen tudom hogy nem utalunk előre, de eddig nem csalódtam). Végül kiderült hogy csaló. Több emberrel is sikerült felvenni a kapcsolatot akik hasonlóan pórul jártak csak ma legalább 5-en és még sokan mások.

10000forintról van szó. Megéri feljelentést tenni? Lesz belőle valami? Azért nem fer dolog hogy több 10-100-ezreket nyer ezzel.



2018. nov. 22. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Keress rá a faces internetes károsultakért oldalra .
2018. nov. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Mindenképp tegyetek feljelentést. Egyedileg csak szabálysértés lenne, de ha sokx elköveti, akkor már összeadódik a sok egyedi ügy és súlyosabb.

De ha csak ma utaltál, ma még nem nemigen lehet kijelenteni, hogy csaló, legalábbis úgy nem, hogy a rendőrség komolyan vegye. Mert hát pár napon belül még eljuttathatja a cuccot.

(Egyébként én számtalanszor utaltam előre netes vásárlásnál és mindig megkaptam az árut. Engem csak ügyvédi irodában vert át egy csaló. Csak azért írom, mert nem te vagy a hibás, hogy előre utaltál, hanem az, aki becsapott.)

2018. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Tegyél feljelentést. A pénzedet nem nyered vissza, de ha sokakat átvert, azt akkor is komolyan veszik, ha az egyes kárértékek önmagában alacsonyak, így jó eséllyel megkapja, ami jár neki.
2018. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A feljelentést megteheted emailben is a területileg illetékes redőrkapitányságnak, csak írd bele a személyes adataidat (név, születési adatok, anyja neve, lakcím, igazolvány szám) és azt, hogy hol érhetnek el. Elolvassák, feldolgozzák és majd behívnak kihallgatásra, így elkerülöd, hogy órákat kelljen várni az örsön. És ha ők hívnak be, tudnak adni igazolást is, amit elfogad a munkáltató, ha emiatt voltál távol.

Csak minden tényt írj le a levélben, csatolj levelezést, utalási adatot, screenshotokat, amit csak tudsz.

2018. nov. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
2018. nov. 23. 04:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit rendeltél, de egy dolog azért feltűnt:

Megrendeltél valamit és ugyanazon a napon már meg is tudtad, hogy csaló. Nem tudom mi alapján jelented ki, hogy csaló, amikor az esélyét sem adtad meg, hogy kiküldje a terméket.

Tudod, az ártatlanság vélelme mindenkit megillet: lehet, hogy az illetőnek épp kifogyott a készletéből és talán 1 hétig is várni kell, sőt, még az is lehet, hogy más is rendelt tőle, de másnak is várnia kell egy kicsit - de ettől még nem csaló. Meglehet, hogy tényleg az, DE!!

Mostanában nagyon elharapózott az, hogy ha nem kapja meg a vevő 1-2 napon belül a terméket, akkor már "bebuktam", "átvágott az eladó", "becsapott", "csaló", stb.

Ha hiszitek, ha nem, még a legnagyobb felkészültség mellett is előfordulhat, hogy átmeneti készethiány keletkezik, lassabb a posta, mert pl. Black Friday van - van, ahol már egész héten - és a posta csak decemberre erősít be plusz emberekkel, stb.

Szóval nem kell azonnal, a rendelés napján csalót kiáltani.

2018. nov. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, 2-res jól írja: ha a megrendelés napján, illetve másnap mész be a rendőrségre, hogy csaló, nem fogják komolyan venni.

Várni kell min 1-2 hete és utána valóban lehet feljelentést tenni.

2018. nov. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát, nem alaptalanul írtam hogy az, ugyanis olyan kiírással hirdette a terméket, hogy abbahagyja a műkörmös pályafutását és eladja a készletet egyben! Tehat evidnes hogy csak 1 szett van neki. Onnan tudtam meg hogy csaló hogy más is hozzászólt és miután utaltam írta is a következő kommentelőnek hogy megvan még. Majd délután belinkeltek egy oldalt hogy Facebook-os csalók, ő is kötötte volt és még rengeteg komment hogy őket is átverte a héten. Mindig a más-mas csoportban hirdeti ugyanazt. Azt is tudom már hogy feljelentések zajlanak ellene.

Nem is gondoltam hogy másnap feljelentést teszek hanem mikor már fix hogy nem érkezik meg a termék.

Ez a hölgy pár hete lett "felfedezve" hogy ezt csinálja csak mint én is naivan elhittem.

2018. nov. 23. 09:54
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Ostobák olvasni tudtok ? Több károsulttal felvette a kérdező a kapcsolatot , tehát a múltban már átvert többeket . A szövegértelezést és a memória gyakorlatot erősen napirenden kell tartani .
2018. nov. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!