Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi munkanélkülire számitsak?

Mennyi munkanélkülire számitsak?

Figyelt kérdés
Most lett vége a munkaviszonyomnak még sose voltam munkanélkülin . 2 évet dolgoztam bruttó 180 e bejelentve 8orába mégis mennyire számíthatok ?
2018. nov. 24. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Én 2 év munkaviszony után kaptam 105 nettó (azt hiszem ez a max) munkanélkülit, úgy hogy a megelőző egy évbe bruttó 230-260 között kerestem.
2018. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Minden 10 nap munkaviszony után jár 1 nap álláskeresési járadék. Tehát ha 730 napos volt, akkor 73 napig kapod majd.

A bruttó fizud 60%-át veszik, ebből 10% eü járulék és 15% szja jön le. Vagyis nettóban kb 81 ezer egy hónapra.

Ha a 73 (vagy amennyi) nap előtt találsz munkát, akkor pedig van lehetőség a fennmaradó napokra járó összeg 80%-át egy összegben kikérni. (ez esetben ha megint munkanélküli leszel, ismét össze kell gyűjtened legalább 360 napot, hogy megint pénzt kapj)

2018. nov. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A számítás menete nem pontos.


Az álláskeresési járadékra jogosultságot közvetlenül megelőző 4 (teljes) naptári negyedévben megszerzett munkaerő-piaci járulék alapján képező jövedelemből számolják az ellátást.


Tehát ha november 26-án igényled az ellátást, akkor 2017. 10. 01-től 2018. szeptember 30-ig megszerzett járulékalapot képező jövedelmed veszik alapul. Ebből napi átlagbért számolnak, és annak a 60 %-a lesz a járadék napi bruttó összege, ami azonban nem lehet magasabb a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napi összegénél.

2018. nov. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!