Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Állásinterjún mire számítsak?...

Állásinterjún mire számítsak? Milyen válaszokat érdemes adni a kérdésekre?

Figyelt kérdés

Az első munkahelyemet szeretném otthagyni, ahol már 5 éve dolgozom. Egyébként egészségügyről van szó és egy magánrendelőbe mennék. A pozícióm ugyan az marad.


Számítok egy olyan kérdésre, hogy miért akarok elmenni onnan. Igazából ettől félek a legjobban, mert rengeteg oka van.

Pl: pár betegszállítóból elegem van(állandóan nyavajognak, 2-3 kivétellel semmire se lehet megkérni őket, bosszantóan okoskodnak, egyik még olyat is mond, hogy a szakmámhoz nem kell iskola meg ilyenek). Van olyan is, ha olyan dokival vizsgálok aki alapból halkan beszél és nem hallom mit mond nekem nem tudom, hogy direkt csinálja-e, de csapkodja az ajtót és ordít, meg úgy megy mint egy elefánt. Ja, meg ha bármiért is szólok akkor én vagyok elhallgattatva, mert én csak 5 éve dolgozom, ők meg jóval régebb óta.


Ami a szakorvosokat illeti, nálunk nincs osztályvezető főorvos és senki nem teszi őket helyre és páran vagy lekezelőek velünk(mer ő az orvos mi meg senkik vagyunk szerinte alapon), ha meg megkérjük, hogy ügyeletben telefonáljanak le ha van éjjel/hajnalban beteg, akkor meg az a válasz, hogy nekik milyen sok dolguk van(max 15 sec-be telne).

Van aki azért b*sz le, mert mi a leletbe írtuk, hogy x hónap múlva kontroll javasolt, erre letelefonál, hogy intézzük a beutalót mi, mert ő nem kérte a vizsgálatot.


Másrészt ezekből a 24 órás ügyeletekből is elegem van már.


A vezetőségből szintén. Pl nálunk elvileg csendes ügyelet van, de többször előfordul olyan, hogy hajnalban többször keltenek. Ez már nem számít csendesnek és nem akarják az ügyeleti pótlékot ehhez mérten felemelni. Aztán szerveztek jótékonyság címszó alatt kolduló estet is, és emiatt nem volt decemberben se év végi vacsora, se Erzsébet utalvány. Plusz a koldulás időszaka alatt nekünk az ügyeleti szobában kitört az ágy lába és kvázi a földön aludtunk és csak ilyen ócska 40+ éves ágyak vannak raktáron.


Akikkel a napi munkát végezzük kollégák közt is van akiből elegem van. Az egyik állandóan telefonál vagy házat néz, kerüli a munkát ahol csak lehet, a másik meg állandóan díszítget és azért nem dolgozik.


Napestig lehetne még sorolni. Az eszméletlen koszról, meg 1-1 szakmaiatlanságról nem beszélve.

Azt gondolom, ha ezt így felsorolnám lehet nem vetne rám túl jó fényt. Korábban egyébként szerettem ott dolgozni, csak a fenti okoktól kikészültem már.


2018. febr. 7. 16:23
 1/1 anonim válasza:
51%
Légy öszinte,de bizonyos dolgokat tarts be! Soha ne fikázd elözö munkahelyed! Hivatkozz a megélhetésre, az új kihívásokra,mutass ambiciót és magabiztosságot! Mindig az első benyomás számít!! Add el magad!és most mégegyszer!! Soha de soha ne mondj semmi rosszat elözö munkahelyed re!! Így ők is tudják hogy nem fogsz róluk sem negativot mondani,ha úgy adódik!!
2018. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!