Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azon vagyok, hogy hamarosan...

Azon vagyok, hogy hamarosan otthagyom a munkahelyem. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni a magyar postán mint kézbesítő.


Azt mondták, először csak oktatás lesz, erre nem kaptam semmilyen oktatást, hanem már az első napon azt akarták, hogy menjek ki magamban kézbesíteni úgy, hogy semmit nem mondtak el. Végül egy idősebb kolléga volt az, aki elhívott magával. A második nap már egyedül kellett mennem. Ezzel csak az volt a baj, hogy olyan alapdolgokkal semm voltam tisztában, mint hogy mit jelent a 26/a jelzés a levélen, vagy ha nincs kiírás a postaládán, akkor honnan tudjam, hogy melyik a 3/2? Bát adtak egy térképet, ami semmit sem segített, meg egy telefonszámot, hogy hívjam őket, ha valami van, de azzal sokat érek, ha azt sem tudom, hol vagyok pontosan. Mert volt olyan hely, ahol nem találtam kiírva az utcanebet. Többször is a lakók segítettek, hogy mit hova dobjak, merre menjek.


Most már ott tartok, hogy két körzetbe is mennem kell - természetesen a másodikat sem ismerem, és ha nincs nálam az telefonom, hogy a google map-on tudjak tájékozódni, nem tudom mi lett volna. Mellesleg volt, amikor lemerült a telefonom. Akkor már csak botorkáltam össze-vissza.


Azt is hallottam, hogy a kezdők még nem vihetnek eleinte pénzt, meg ajánlottat, csak egy hónap után. De mar mondták nekem, hogy "lassan el kezdjük majd azt is tanulni". Basszus még egy hete sem vagyok ott! Mit akarnak, hogy jövőhéten már vigyek pénzt?


Van más dolog is, de nem akarok panaszkodni.


Mit tennétek a helyemben?


2018. nov. 29. 18:52
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Oktatást egyébként továbbra sem kaptam. Arra is nekem kellett rájönnöm, hogy a táskát hogyan kell kinyitni, mert az sem ment.
2018. nov. 29. 18:53
 2/24 anonim ***** válasza:
Majd belejossz. 2 het es fejbol fogod tudni az utcakat :)
2018. nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem ezzel van bajom, hanem azzal, hogy ennek nem igy kellene lennie. Mások ezt a szakmát iskolában tanulják, plusz a kezdők nem szoktak kézbesíteni, hanem egy tapasztalt kollégával mennem, es neki segítenek.


Ez igencsak alantas dolog. Legalább egy hetet kaphattam volna a betanításra, hogy ne kelljen magam égetni a lakók előtt, hogy azt sem tudom, mit hová kell dobni.


Ha a helyemben lennél egyes, akkor nem hiszem, hogy ennyivel lerendeznéd.

2018. nov. 29. 19:01
 4/24 anonim ***** válasza:
Iskolaba utana kuldenek majd. Ez most egy gyors proba hogy postashusbol vagy-e osszegyurva.
2018. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Gondolj a sok borravalora amit majd a nyugdijas neniktol kapsz akikkel most osszebaratkozol.
2018. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Egy ideig biztos maradok, mert nincs más. De lépni fogok onnan másfelé. Nem tetszik ez a stílus, ami ott folyik.
2018. nov. 29. 19:17
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem biztos, hogy meg tudják és meg akarják oldani a betanítást. Először is nincs elég emberük. Ha felvennének annyit, amennyi kellene a munkához, akkor nem tudnának mindenkit kifizetni. Ezt úgy oldják meg, hogy mindenkivel 2-3 ember munkáját végeztetik el. Emiatt nincs kapacitásuk még az újakat is rendesen betanítani.


Másrészt nagy munkanélküliség van, ezért ha meghirdetnek egy állást, arra több százan jelentkeznek. Ha neked nem tetszik és felmondasz, akkor rögtön találnak a helyedre mást, és előbb-utóbb biztos lesz majd olyan, aki magától is tudja, mit jelent a 26/a, jól tud tájékozódni és tud térképet olvasni, és ő majd nem mond fel pár nap után, hanem hosszabb távon be tudja tölteni az állást és jobban is fog tudni dolgozni, mint az, aki tök hülyén került oda és több nap után se tud tájékozódni a körzetében. Ezen logika alapján teljesen fölösleges betanítani, mert akinek van hozzá érzéke, az segítség nélkül is meg tudja csinálni, akinek meg nincs, az napok múlva is azon izél, hogy nem találja meg a házakat. Neked a leírásod alapján nincs érzéked ehhez a munkához, úgyhogy a helyedben felmondanék.

2018. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Uhh, kapd már össze magad, annyi a dolgod, hogy végigmenj egy utcán és bedobáld a leveleket, de erre is alkalmatlan vagy, nagy a kihívás? Ha ehhez neked iskola kell, máshol hamarabb elvérzel, mint egy hét. Tanulj meg térképet olvasni vagy töltsd fel este a telefonodat, oktatáson sem fogjátok a térképet magolni.


Komolyan mint egy óvodás...

2018. nov. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

8-asnak:


Hogy dobáljam be a leveleket, ha nincs a postaládákon sem név, sem emelet/szám, ráadásul a levelek egy részén is csak utca van feltüntetve? (ki kell számolni, mondják - és azt hogy?) Egyébként egyeb gondok is vannak még, amiről nem írtam. Még azt sem magyarázták el rendesen hogyan kell a leveleket szortírozni.


Tudod te azt, hogy ha egy ismeretlen környék leveleit rosszul rakod össze, akkor 14-15 csomag levelet aznap nem kézbesítel? Akkor megint ki kell vinni + jön a következő csomag.


A másik meg az, hogy volt valaki olyan "kedves", hogy egy ISMERETLEN, ROMÁKKAL TELI környék leveleit rosszul rakta nekem össze. Ide-oda, össze-vissza kellett rohangálnom.


Remélem, hogy egyszer te is megtapasztslsz majd ehhez hasonlót úgy a 2. munkanapod környéken.

2018. nov. 29. 20:14
 10/24 TappancsMancs ***** válasza:
Csináld egy ideig és nézz is munkát. Igazából ez a lényeg és ha állásinterjúra kell menned kérj ki szabit.
2018. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!