Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondogatja sok ember...

Miért mondogatja sok ember hogy olcsóbb étteremben enni 1 főnek mint főzni, nem tudnak számolni?

Figyelt kérdés

1 kg csirkemell 1400 huf a boltban. Eleve ha ilyen fogást eszel bárhol, akkor 1 fogás lesz ennyi vagy közel enny, amibe jó ha van 20dkg ilyen hús.


Ez csak egy példa, de csak a nagyon buták nem látják hogy sokkal olcsóbb magadra főzni, ez logikus is, hiszen az étteremnek is élnie kell valamiből, profitot kell termelni stb.


2018. dec. 4. 20:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Persze, de számold hozzá ázt is, hogy mennyit kell a konyhában geccsolni egy két fogásért. 1-2 főre is érdemes főzni ezt azt, de ha az órabéredet is hozzászámolod, amit pihenésre vagy esetleg maszekolásra, önfejlesztésre fordíthatsz, akkor megérheti rendelni. És vannak olcsó és jó kifőzdék.
2018. dec. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Számold hozzá a bevásárlásra eltöltött időt is. Meg ha állandóan főzöl, lennie kell minden alapvető élelmiszernek, és minden napra ki kell találnod valami más kaját, megszervezni, hogy miből mennyit veszel, hogyan osztod be az alapanyagokat. Mert pl nálam elég gazdaságtalan, ha valamiből kevés kell, mondjuk uborkából 1-2 db, de véletlenül megeszem az egész üveggel. Számold hozzá az amortizációt, kopik a gáztűzhelyed, koszolódik a konyhád, el kell mosogatni, ami több idő, és + tisztítószerek. Nem véletlenül unják meg sokan a mindennapi főzést, vagy mindent beleszámolva olcsóbban jössz ki egy olcsó kifőzdében kajálással, ahol nincs az a kísértés, hogy többet egyél, vagy az alapanyagok egy részét elnassolgasd. A sült krumplinál se a krumpli a drága, hanem ha nincs olajad azt is venned kell hozzá 3-400 forintért. Amiben nem valószínű, hogy fogsz még sütni 3-4x krumplit. Valamiből meg nem érdemes 1adagot csinálni, és tegyük fel olyan étel, ami csak frissen fogyasztva jó.
2018. dec. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%
Persze, hogy olcsóbb otthon főzni csak sokan lusták. Van aki próbál ideológiát gyártani mögé, hogy hát egy főre (szerinte) nem éri meg, pláne ha az időt órabérben számolja. Gyakorlatban viszont a többség lusta, a megtakarított időt nem másodállásban és nem is önképzéssel tölti hanem a Facebook vagy a TV előtt. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja, csak ne gyártsunk mögé hazugsagokat. Lustaság, semmi több. Az esetek 99%-ában. Tisztelet a kivételnek aki valóban önképzéssel tölti a szabadidejét.
2018. dec. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy valaki pihenne is egy keményen ledolgozott nap után, nem lustaság. Csak egy nyers példa, ha 3000 ft az órabérem, 1500 egy menü, amivel 2 órát cseszek el (bevásárlás stb), akkor miért ne csináljam a saját munkám plusz félóráig és bízzam a főzést arra, aki ahhoz ért? Mindenki nyer.
2018. dec. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%

Mert lusták az emberek főzni. Én is, tehát nem másokat szólok ezzel le. Van olyan kollégám (több is), aki vasárnap több órát főz, és így hétfőtől szerda/csütörtökig otthonról hoz kaját. Én mondjuk nőként keveset nem eszek sokat, kb 6-700 forint a napi kisadag kajám, de aki naponta 1200-1500 forintot elkajál a kantinban, az azért elég erős egy hónapban.

De hogy a kérdésre is válaszoljak. Az exem például azt mondta egyszer, tök felesleges főzni, étteremben se drágább. Visszakérdeztem, ez hogy jön ki. Azt mondta, kettőnknek kell úgy fél kiló csirkemell, ez rögtön kétezer (!) forint. Mivel sosem vásárolt, azt gondolta, 4-5 ezer forint a csirkemell kilója, ebben a hitben élve pedig tényleg olcsóbb étteremben enni....

2018. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk lehet ebédet rendelni a menzáról, 550Ft a nyugdíjasoknak, 1050Ft mindenki másnak, hétköznap kihozzák, hétvégén érte kell menni.


Ismerek egy öregembert, aki 2-öt rendel és kifizetem neki a sajátom, megjövök munkából és átmegyek érte (ez lesz a másnapi ebédem), hétvégén meg elmegyek a 2 adagért és átviszem neki az övét WIN-WIN!


Nekem bejön, ahogy főznek, adag is rendben van, szokott maradni néha estére is. reggelire alma, gyümölcs, este meg melegszendvics, vagy valami könnyebb dolog, esetleg mirelit. 98kg-os vagyok, kb. 25e-ből kijön a havi kaja és változatosan étkezem.

2018. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

5/6-os durva, hogy 5 napig eszed zsinórban ugyan azt a kaját, ráadásul nem frissen. Nagyon "változatosan" étkezel!

Nem volt még cifrafosás, gyomorrontás, megbetegedés???


Én a kutyámnak nem adok 5 naposat, de mindenkinek más az étkezési szokása :)

2018. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is volt egy munkatársam, aki hétfőn behozott egy kondér paprikáskrumplit, aztán még pénteken is azt kínálgatta mindenkinek :D

Így persze, hogy olcsóbb otthon főzni.

Viszont aki azt mondja, hogy minden rohadt este megéri neki 2-3 órát ácsorogni a konyhában másnapra 2-2 adag levesért és másodikért, mert spórol rajta 300 forintot, és lelustáz másokat, az vagy hülye, vagy hazudik.

Nem egy makaróniról van szó, mert azt fél óra alatt én is összedobom magamnak. De egy nomális, változatos menüsort elkészíteni minden napra idő. Több főre megéri, ha a gyerekek is azt eszik, de 1-2 főre butaság.

2018. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Miért kéne mindennap mást enni? Ha én főzök valamit azt eszem 2-3 napig... mi ebben a nyomor?
2018. dec. 5. 10:24
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Miért mondogatja sok ember hogy olcsóbb étteremben enni 1 főnek mint főzni, nem tudnak számolni? [...] csak a nagyon buták nem látják hogy sokkal olcsóbb magadra főzni"


Ja, az 500 meg 1000 forintos órabéreddel lehet hogy így van, de azért programozóként $40-os óradíjjal hadd ne kelljen már leállnom főzni, amikor fél óra főzéssel majdnem 6.000 forint kiesik a zsebemből + étel alapanyag.

Természetesen étteremből rendelt ételről van szó, ugyanis ha lemegyünk és kivárjuk a rendelést, már ugyanott vagyunk, mintha főztünk volna (sőt).

2018. dec. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!