Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vámoláskor mit kell tenni?

Vámoláskor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

Eddig sokszor rendeltünk aliexpress-ről. Most először lett valami vámolva. (egyszerre kb 10 dolgot rendeltem és abból valamelyik) Gyanítom hogy egy 23 eurós tétel volt az. De igazából nem tudok utána nézni hogy konkrétan mi volt. Kvázi nem tudom se a terméket se az árát csak azt hogy vámolni kell. Kaptam egy levelet aminek a linkjét csatolom. Ezen ugye voltak különböző információk a csomaggal kapcsolatban. A posta honlapján meg is találtam de ott sem írja hogy mi a csomag tartalma illetve mennyi az ára. Továbbá alin is néztem de ott nem volt ilyen azonosítóval rendelésem. Van valami módszer hogy kiderítsem hogy pontosan mit vámolnak vagy igazából látatlan dologra kell rá fizetnem?.


[link]


Elnézést ha értetlenül fogalmaztam meg most történik velem ilyen először.



2018. dec. 5. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit kitakartál az elvileg egy CN végződésű azonosítószám.

Azt keresd meg a alis megrendeléseid között.

Mivel a kínaiak össze-vissza írnak megnevezést és értéket a csomagra ezért a magyar vámosok nem foglalkoznak vele.

A csomag azonosító szám egyértelmű és addig nem kapod meg a terméket amíg a szám alapján nem igazolod, hogy mi az és mennyit fizettél érte.

Én az order-t szoktam elküldeni (print screen) ahol látszik a szállítási azonosító a termék neve és a valós ára, valamint a banki átutalási bizonylatot.

Eddig mindig elfogadták.

2018. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha jól értem akkor a rendelést küldjem el a Postának e-mailben? Oké de ez után mi fog történni? Illetve még így sem tudom hogy mit kellene elküldeni hisz alin nincs az a szám sorozat ami a papíron van. Szóval ugyan ott vagyok :(
2018. dec. 6. 00:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Orders > Track order > Tracking number

Nekem mindig ezt irta a posta a papirra.

2018. dec. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!