Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » TB fizeti-e az állam vagy sem?

TB fizeti-e az állam vagy sem?

Figyelt kérdés

Annyi dolgot hallottam, olvastam, hogy már nem tudom, mi a pontos igazság.

Egyetemet most fogom végezni, már a diákigazolványom nem érvényes (tavaszi félévben abszolváltam a tárgyaim, csak az államvizsga van hátra, szóval nem aktív a státuszom egyetemen), diákigazolvány lejárt október 31-én.

Hallottam barátnőmtől, valamint neten is olvastam, hogy a kormányablaknál/önkormányzatnál lehet igényelni, hogy a TB-t egy évig fizesse az állam. Ez igaz? Vagy csak bizonyos esetekben fizeti az állam? Már annyi dolgot olvastam, hogy igen fizeti, nem fizeti, hogy nem tudom mi a pontos igazság.

Azt tudom, hogy december 15-ig fizetik még a TB-t.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2018. dec. 12. 18:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: egyetem alatt nem dolgoztam.
2018. dec. 12. 18:41
 2/6 anonim válasza:
45%
Mindenkinek kötelessége fizetnie a TB-t vagy maga után vagy a munkáltatója által. 2 eset van, amikor az ember mentesül alóla, méghozzá, ha az egész családot figyelembe véve a bevételetek nem haladja meg a 34.200Ft-ot, vagy amennyiben egyedül élsz és a jövedelmed nem haladja meg a 42.750Ft-ot és se neked se a családodnak nincs vagyona.
2018. dec. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor jól sejtettem

2018. dec. 12. 19:14
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Én pont ebben a helyzetben voltam, szóval elég friss infóval szolgálhatok. Nekem március 31-ig volt diákigazolványom. Nem találtam munkát. Bementem az önkormányzathoz, kaptam egy kérvényt. Olyanokat kellett beleírni, hogy hány emberrel élek egy háztartásban, a családtagok és az én nevemen van-e értéktárgy stb. A konkrét jövedelmét nem kellett feltüntetni a szüleimnek. Nekem semmi nincs a nevemen, illetve regisztrált munkanélküli voltam, és nappali tagozatra jártam előtte, megkaptam a támogatást egy évre. Tehát nem nekem kellett fizetni a TB-t, ami óriási segítség volt munkanélküliként. Azóta lett munkahelyem szerencsére, de egyébként május elejéig járt volna ez. Mindenképpen menj és érdeklődd meg.

(Viszont az ország másik részében élő ismerősöm másfajta nyomtatványt kapott, más dolgokat kellett megadnia, de ő is megkapta a támogatást ugyanúgy.)

N

2018. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Kiegészítés: Ha jogosult lennél a támogatásra, a TB-det akkor se fizeti az állam, csak simán mentesülsz az alól, hogy fizetned kelljen. Ha esetlegesen megbetegednél, az ellátásod a többi ember befizetéséből lesz finanszírozva.

Ha egyedülálló vagy, nincs jövedelmed és bizonyos összeget meghaladó vagyonod, jó eséllyel megkapod a mentesítést, mert hiába élsz a szüleiddel, nagykorúként már nem számítasz velük közös háztartásban élőnek.

2018. dec. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. dec. 13. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!