Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tisztességes-e, hogy pl. a...

Tisztességes-e, hogy pl. a villany egységára, v. a szén egységára bruttóban nincs feltüntetve (a számlán), hanem csak az összmennyiség összára?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenkit érdekelne, mert az alapján gondolkodik az ember (pláne a szén esetében - ma vettem, s vissza kellett szorozgatnom, hogy megtudjam).
2018. dec. 14. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Amire gondolsz azt osztásnak nevezik, nem egy olyan eget rengetően bonyolult feladat, mint ahogy azt te beállítod!
2018. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elfogadom a véleményed - és, csak remélem, hogy a többség nem így gondolja. De, mindenképpen sunyiságot érzek a "nettózás" mögött - ez pszichológia is - mondhatjuk úgy is, hogy megtévesztés...mert, bár mindenki tudja a nettó és bruttó közötti különbséget, de ..itt jön a pszichológia...és, persze az ember szereti tudni (nagyjából pontosan), hogy mi mennyi..
2018. dec. 15. 11:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, aki nem tud egy végtelenül egyszerű osztást elvégezni, szükség esetén még egy szorzást is (nettóból bruttó) annak teljesen mindegy. Ezek általános iskolai tananyagok. Szerintem elvárható lenne, hogy ennyit azért tudjanak az emberek.

Ha valaki végképp bizonytalan, mert lehet az eladót is kérni, hogy segítsen, menyibe kerül konkrétan X kiló szén.

2018. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*mennyibe
2018. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!