Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Neten vásárolt, de kiderült,...

Neten vásárolt, de kiderült, hogy hamis termék esetén további teendő?

Figyelt kérdés

Egy hónappal ezelőtt vásároltam egy kabátot, melyet az eladója eredetiként és alig használtként hirdetett, egy olyan oldalon, ahol szigorúan tilos a gagyi hirdetése. Az átvétel este történt, de másnap már gyanússá vált, készítettem képeket és megerősítést kértem a márka hivatalos magyar oldalától, ahol ezt meg is kaptam. Plusz elmentem a márkaboltba, és az ott kapható termékkel való összehasonlítás során szinte ordított a különbség. Szóltam az eladónak, szerencsére készséges volt, így nem kellett bevonnom az oldalt, ahol hirdette, a kabátot visszaadtam, a pénzt visszakaptam.

De most, egy teljes hónap után nekiállt hisztizni, hogy ő elvitte a debreceni márkaboltba, szerintük semmi baja, és hogy milyen tisztességtelen voltam vele. Mellékeltem a hivatalos oldal véleményéről egy screeenshotot, de az a kérdésem, ha továbbra se nyugszik meg, mi tehetnék még?

(Lehet nem fontos, de azóta inkább vettem egy biztosan eredetit a márkaboltban, van róla számla, fizetési bizonylat, és a mérete is más, mint amit annó eladott az illető)



2019. jan. 5. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmit.
2019. jan. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tiltsd le és kész, ne foglalkozz ilyen hülyeséggel.
2019. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ő visszakapta a kabátot, te a pénzed. Akkor még? Nincs joga vergődni. Tiltsd le a francba, vagy hagyd figyelmen kívül.
2019. jan. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Letiltod es közlöd vele azt, hogyha nem fejezi be feljelented zaklataseet
2019. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, az én fejemben is megfordult a letiltás gondolata, de úgy éreztem, meghátrálás lenne. Tiszta a lelkiismeretem, szerintem ilyen helyzetben teljesen jogos a vásárlástól való elállás. Nem is értem, mit akar ezzel elérni. Nem fogom úgyse megint megvenni, ha meg szerinte eredeti, nyugodt szívvel árulhatja tovább, más max nem lesz vele udvarias.
2019. jan. 5. 12:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmit, xard le nagyivben
2019. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Füllhallgató outlet ugyan ezt csinálta. Lopott és hamisított árut adott 15-25%al olcsóbban, mint a bolt.


Aki náluk vett, bax6ja. A fogyvédelem nem véd meg ilyen esetben. Amit tehetsz, hogy a NAV-nak szólsz. De akinek van a NAV-nál haverja, mint a Zsoltikának volt, az megússza, te meg akkor sem kapod vissza a pénzed, ha lebukik a csaló. Ha egyszer vettél hamis helyen cuccot, a pénzt kidobtad és a terméked hulladék.

2019. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!