Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elvesztettem 300 ezer ft-ot,...

Elvesztettem 300 ezer ft-ot, édesapám pénze. Mindenképp diákhitelt kell felvennem, ha erre kötelez?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, mindent a szüleim álltak eddig. Most van munkám, mert nem akarnak többet támogatni. Elvesztettem 300 ezret, de csak havi 30-at tudnék adni haza, hogy ezt az adót kifizessem nekik. Az is másra kellett volna, de ha egyszer elvesztettem ezt a pénzt... meg kellett volna vegyek apukámnak valamit. Készpénzt adott. Ellopták a pénztárcát, amiben volt. :( túl nagy felelősség, annyira rágörcsöltem, hogy végül nem tudtam figyelni rá. Teljesen kétségbe estem.


Elvárják, hogy diákhitelt vegyek fel. 70 ezer Ft dugipénzem már odaadtam, csak novemberben még nem volt munkám, így abból éltem meg, pedig amúgy tőlük kaptam volna a pénzem, szóval a november nekik "0 ft volt" a 300 ezres kiesésen kívül. Szóval gyakorlatilag nem adtak akkor pénzt nekem, pedig alapesetben azt a hónapot még támogatták volna. Decemberben meg semmit se tudtam félretenni, karácsony miatt. Most januártól tudnék adni havi 30-at.


Szerintetek esélytelen, h megbeszéljem apuval, hogy lassan törlesszem az adóságom?


Egyáltalán elengedi azt a 70 ezret? Mert ha nem veszett volna el a pénz, akkor adott volna a novemberi költségeimre, de én mondtam, hogy van 70 ezrem, ez a minimum, h nem tolok ki a szüleimmel. A 300 ezerből az üzletébe kellett volna valami, amit aztán haszonnal adott volna el. Nem szeretem, amikor engem kér, hogy intezzem ezeket, de eddig mindig az üzletek "hasznából" támogatták az egyetemi költségeim, úgyhogy enyém volt a felelősség. Mindig ekkora pénzekkel, most az egyszer elbaltáztam! :(


Nekik érthetően elegük lett az albi költségeiből, kollégium esetemben nem jöhetett szóba most, megmondták, hogy 2019-től nőjek fel. XD Még szerencse h kaptam munkát, nem Pesten lakom ugyanis. De csak azért vettek fel, mert tavaly meglett az 1. diplomám, amúgy nem sok esélyem lett volna. Ez még azelőtt volt h elveszett volna a pénz, de csak december óta van fizetésem.


Bocsi, ha kusza. De így most elvileg csak 230 ezerrel lógok, mert a novemberi 70 ezret nem nekem kellett volna alapesetben fizetnem, csak én ajánlottam fel,hogy nem rövidítem meg őket ezzel is, ez alap. Nem akarok diakhitelt erre felvenni, az sajnos a továbbképzésre kell majd, arra akarok felvenni előre, mert nem lesz lehetőségem félretenni akkor már. :( nagyon alacsony a fizu amíg nincs meg a szakképzés. Abból szinte semmit se tudnék félretenni erre, maximum ha csak kenyeret ennék, vízzel. Nyilván mindent meg lehet oldani valahogy.


(Az első diploma nélkül korábban nem nagyon tudtam volna munkát vállalni. Inkább hajtottam a tanulmányi ösztöndíjra, ami mindig meglett, más annyit kapart össze pl: a Tescoban. Nekem így volt jobb. A másik meg, hogy vacak atlaggal fel se vettek volna az államilag támogatott mesterképzésre. Legalább a mostani tandíjamat az állam állja... de nem, a szüleim azóta is kiabálnak velem, mert ellopták a tárcám, és nem tudnak belegondolni abba, hogy sosem jöhettem volna egyetemre, ha nem oldom meg az állami helyet a sok tanulással...)



2019. jan. 6. 21:14
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
44%
Azta mindenit.... Nem semmi vagy, és belőled lesz pszichológus... Egy elkényeztetett liba vagy. Én csak 2 évvel vagyok idősebb tőled. 3 embert ismerek, aki pszichológia BA-t és MA-t is megcsinálta az ELTE-n az elmúlt 2 évben. Az egyik folyton bulizott, annyira ráért a tanulás mellett. A másik egy segélyszervezet koordinátora lett, mert annyi plusz ideje volt még. A harmadik a főnököm, aki pénzügyi vezetői pozíciója mellett 50 évesen még belekezdett. A vezetők általában sokat dolgoznak, 3 gyereke van mellette és mégis le tudott diplomázni. Te meg egy kis munka miatt nyomod a hisztit, meg hogy nem támogatnak. Remélem apád visszafizetteti veled kamatostól.
2019. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:

Nem a Te életed, nem az Ő életük, így aztán végképp semmi jogosultságod arra, hogy ítélkezz felettem, és rossz kívánságaid legyenek. Sajnálom, ha ettől boldogabb vagy.


És nem az ELTEn tanulok, itt némileg más a rendszer, meg a vizsgaidőszak is másképp van. Ott hosszabb, itt csak 5 hét van legalább 6-8 vizsgára. Azaz heti 2 a minimum. És van amire nem elég 3 napot tanulni pl.

2019. jan. 8. 21:52
 43/44 anonim ***** válasza:
63%

"És van amire nem elég 3 napot tanulni pl.

"

Egy vizsgára se csak 3 napod van, hanem mindre 1 szemeszter. Tudatos ember nem csak a vizsgaidőszakban tanul.

2019. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 A kérdező kommentje:

Szerintem felesleges okoskodnod. Nem egy tárgyunk volt, amire kellett tanulni év közben is, remélem te se gondoltad komolyan a felvetésed, hogy mi márpedig nem tanulunk év közben. Viszont a vizsgaidőszakban ennek ellenére akkor sem elég 3 nap 24-40 tételt átnézni. ^^ Én olyan típus vagyok, hogy nekem a vizsga előtt kell tanulnom rendesen, mert nem tudom hónapokig a fejembe tartani, hogy mi volt az 1-es tételben. De persze nem vagyunk egyformák. Nincs értelme feszegetni a témát, aki nem fogadja el az egyéni különbségeket, nyugodtan címkézzen meg kritizáljon mindenkit, mert szerintük csak egyféle viselkedés lehet normális.

(És vannak olyan tárgyak is, amikre fél napot kell tanulni, és mindenki 5-öst kap. De ez a BTK "mázli" itt vannak büfétárgyak is xD.) És ha tetszik, ha nem, egy könnyű vizsgára nem tanul senki év közben, mert felesleges.

2019. jan. 9. 00:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!