Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online vásárolt karácsonyi...

Online vásárolt karácsonyi ajándéknál is a 14nap visszaküldési idő számít?

Figyelt kérdés

December 19.én érkezett meg a termék, január 4.én írtam e-mailt hogy visszaküldeném, de belekötöttek hogy nem fértünk bele a 14 napba. Ugye nyílván mivel 26.án kapta meg az illető előbb nem is tudtam volna jelezni a visszaküldési szándékot, utána telefonon nem értem el őket ezért gondoltam biztos nem dolgoznak ünnepek közt 2án megint telefonáltam de hiába, emailt 4én írtam.

Nincs valami jogszabàly az ünnepekre külön?


2019. jan. 7. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, 14 nap van rá
2019. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A "karácsonyi ajándék" nem külön jogi kategória. Ennyi erővel a szülinapi ajándékokra is lehetne külön szabály.
2019. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A karácsonyi ajándékoknál a kereskedő dönt, kedvez-e a vásárlóinak bizonyos dátumig KICSERÉLNI a nem megfelelő ajándékot. A 14 napos elállási jog nem veszi figyelembe az ünnepet.
2019. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Régen 8 munkanap volt, ezt emelték fel 14 napra de ez viszont már nem munkanap. Mondjuk azt mondhatnád nekik, hogy te hívtad őket de nem tudtad elérni. Ez így tényleg nem fer tőlük.
2019. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Mivel a honlapon szerepel, hogy a rendelest visszamondani telefonon, emailben vagy postai uton lehet, erre hivatkoztam es elfogadtak. De az esetbol tanulva legkozelebb egybol irok.
2019. jan. 8. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!