Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hátrány lehet, ha nincs...

Hátrány lehet, ha nincs személyi igazolványom? Muszáj igényelnem?

Figyelt kérdés
Elvileg nem kötelező (útlevelem van), a gyakorlatban viszont jelenthet hátrányt?
2019. jan. 14. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer több mint másfél évig nem volt személyim, de mindenhol tudtam ügyet intézni. Persze lehet, hogy van ahol - valamiért - csak a személyit fogadják el, de alapvetően nem probléma.


Mondjuk amikor kiderül, hogy mégis az akkor szívás, mert pont nem fogod tudni azt az ügyet elintézni.

2019. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Igen, hátrány lehet, ugyanis nagyon sok mindenhez szükség van személyivel együtt a lakcímkártyára is - az meg nincs benne az útleveledben.

Vagy van lakcímkártyád?

2019. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Lakcímkártyája lehet személyi nélkül.


Vannak olyan szervezetek (pl. pénzintézetek, légitársaságok), akik megszabhatják, milyen dokumentummal kell magad igazolnod. De olyat nem láttam még, hogy az útlevél kevés legyen, inkább azok szoktak szívni, akiknek van jogosítványuk, de nincs személyijük.

2019. jan. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

"szükség van személyivel együtt a lakcímkártyára is - az meg nincs benne az útleveledben"


Miért, a személyiben benne van?

2019. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

4-es, arra próbáltam utalni, hogy ha nincs külön lakcímkártyája is, akkor nem elegendő az útlevél.

Nos, pl. szavazni (EP, önkormányzati) nem lehet csak útlevéllel, lakcímkártya nélkül, de pl. postán sem fogja megkapni az ajánlott küldeményét csak útlevéllel, lakcímkártya nélkül.

2019. jan. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy személyivel sem - a kérdező nem írta, hogy nincs lakcímkártyája sem, nem tudom, ez hogy vetődött egyáltalán fel.
2019. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

#4, #6

Ó Istenem, meddig fogsz még ezen lovagolni?

Ott van a 2-es válaszomban a kérdés, hogy megkérdezem: vagy az van neki? Még nem is válaszolt erre a kérdező, de Te már órák óta ezen lovagolsz. Pfff.

2019. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Már ne is haragudj, de nem én lovagolok ezen, hanem te adsz irreleváns válaszokat. Úgy csinálsz, mintha a kérdésnek, vagy egyáltalán a személyinek bármi köze lenne a lakcímkártyához. Leírod, hogy mit nem lehet csinálni lakcímkártya nélkül, miközben a kérdezőnek személyije nincs. Ez elég erősen megtévesztő is lehet, nem csak a kérdezőnek, hanem bárkinek, aki ezt olvassa, mivel úgy tűnik, mintha a személyi mellé nem kéne lakcímkártya a felsorolt dolgokhoz, csak útlevél mellé. Másrészt akár azt is be lehetne írni, hogy azért nem jó az útlevél, mert az nem igazolja, hogy diák vagy, mert ahhoz diákigazolvány kell, vagy nem igazolja, hogy vezethetsz autót, mert ahhoz jogosítvány kell.
2019. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor most mondok Neked olyant, hogy lehet újdonság lesz számodra: még vannak olyan személyi igazolványok ( a régi típusúak), amikben benne van a lakcím is. Szóval de, van köze hozzá :D
2019. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9: tényleg hülyeséget beszélsz, felesleges dolgon lovagolsz. Egyre kevesebb akinek régi személyi van, leginkább már csak azok, akiknek halálig érvényes.
2019. jan. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!