Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Magyar Posta intézményén...

A Magyar Posta intézményén belül milyen papírral tudnám édesanyám nyugdíját felvenni?

Figyelt kérdés

Félreértés elkerülése végett: anyukám E kategóriás nyugdíjas, bal oldalára bénult, beszédkészsége nehézkes, pelenkázásra szorul. Én ápolom. A nyugdíja 2 nap múlva esedékes, az ápolási 2 hét múlva, de ma reggel kifogytunk a pelenkákból. Tudtommal évente egyszer fel lehet venni hamarabb is a nyugdíjat, így egy nyilatkozattal, melyben anyukám ezt kéri, és felhatalmaz engem a felvételre, mentem be a körülbelül kilométer távolságra lévő postára, ahol közölték, hogy személyesen csak neki adhatják ki, teljesen mindegy, hogy milyen papír vagy igazolvány van nálam. A nyilatkozatban szerepeltek a személyes adataink és a folyósítási törzsszáma is. Megkérdeztem, hogy van-e bármi mód, hogy hamarabb fel lehessen mégis venni, leírva a helyzetünket, és szerintük ha nem tolom be tolószékben (-3 fok van és szakad a hó), hogy személyesen felvegye, akkor nincs. Én pedig nem akarom az anyukám egészségét ezért kockára tenni. Nem rég lepedőbe pelenkáztam át szegényt, ami teljesen megalázó, így visszatérve a fő kérdésre:

Létezik-e bármilyen méltányossági kérelem ebben a helyzetben?



2019. jan. 22. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát a nyugdíjat egy meghatalmazással lehet felvenni,ezt a postán adják.

Viszont én úgy értelmezem hogy nem a nyugdíj felvétele a probléma,hanem hogy sajnos kiürült a kassza és nincs pénzetek.


Ha ez a gond,akkor én először is azt ajánlom hogyha van rá mód kérd bankszámlára az utalást mert arra mindig hamarabb küldik.


Sajnos én még olyat nem hallottam hogy a kiírt napnál hamarabb fel lehet venni a nyugdíjat,persze lehet hogy létezik ilyesmi.

Akkor viszont az ismerősi körömben élő nyugdíjasok sincsenek tisztában ezzel,mert többségük a kiírt napon várja mindig a nyugdíjast.

2019. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*nyugdíjat
2019. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Viszont ha édesanyád helyett akarod felvenni,akkor a postán adniuk kell egy meghatalmazó nyilatkozatot és azt kitöltve felfogod tudni venni.

Én már vettem így fel keresztanyám nyugdíját amikor ő kórházba került.

2019. jan. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Igen, a központi ügyfélszolgálatuk szerint méltányossági alapon, évente két alkalommal kérhető a nyugdíj hamarabbi kifizetése. Ezt a posta estét vagy az általa megbízott dolgozó hagyhatja jóvá.

Viszont csak azt nem értem, hogy ha volt meghatalmazásom, igaz, itthon készítettük, nem a posta felé, akkor miért nem adta ki?

Meg amikor kérdeztem, hogy milyen kérelmet kell írni, miért ragaszkodtak ahhoz, hogy csak édesanyám veheti át, én semmiképp sem?

2019. jan. 23. 08:24
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Igen, a központi ügyfélszolgálatuk szerint méltányossági alapon, évente két alkalommal kérhető a nyugdíj hamarabbi kifizetése. Ezt a postamester vagy az általa megbízott dolgozó hagyhatja jóvá.

Viszont csak azt nem értem, hogy ha volt meghatalmazásom, igaz, itthon készítettük, nem a posta féle, akkor miért nem adta ki?

Meg amikor kérdeztem, hogy milyen kérelmet kell írni, miért ragaszkodtak ahhoz, hogy csak édesanyám veheti át, én semmiképp sem?

2019. jan. 23. 08:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Először mi is egy otthon írott meghatalmazással próbálkoztunk, de a postán jelezték hogy az nem jó.

Van erre egy hivatalos nyomtatvány amit ők adnak.


Azt nem értem hogy miért ragaszkodtak ahhoz hogy édesanyád menjen be. Mert elvileg nekik ilyen esetben azonnal fel kellene ajánlani a meghatalmazás lehetőségét.


neten is letölthető szükség esetére:


[link]

2019. jan. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

még ez is ide tartozik


[link]

2019. jan. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet kérni évente kétszer, előbb. Szerintem ha egy kicsit jó fejek akkor kiküldik a postással előbb és probléma megoldva...

Az otthon írt meghatalmazás nem jó mert az könnyen hamisítható, ezért is nem adnak ki ilyenre pénzt mert sok volt a visszaélés.

A bankszámlára utalás megint nem jó ötlet, mert pont azért kell a pénz mert elfogyott. A bankszámla fentartása minimum 10.000Ft/év tehát még hamarabb el fog fogyni az a kevés pénz.


Ha legközelebb hozza a pénzt a postás, vele kell azonnal meghatalmazást csináltatni mindenfajta küldeményre és kész.

2019. jan. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

# 8


A 10 ezer forintot oszd el 12-vel..annyi azért kibírható.

És van ennél olcsóbb havi díj is.


A postással pedig te semmilyen meghatalmazást nem fogsz tudni kitölteni,mert ő csak az esetleges meghatalmazást veheti tudomásul.

A postán kell leadni a papírt.


Bár vidéken ez úgy megy hogy a postás ismeri az anyuka lányát és szükség esetén neki is oda adja a nyugdíjat mindenféle papír nélkül.

Bár ez valóban nagyon vidéken fordul elő.

2019. jan. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A 10 ezer forintot oszd el 12-vel..annyi azért kibírható."


- Ennyiből oszthatnám 365-el is és már is alig pár forint. Nez ez a lényeg. Az évi 10.000 az 10.000...


"A postással pedig te semmilyen meghatalmazást nem fogsz tudni kitölteni,mert ő csak az esetleges meghatalmazást veheti tudomásul."


- Rosszul tudod, a postai dolgozó előtt aláírt meghatalmazás a postást magát is jelenti. Simán leigazolhatja és be is viheti a postára...

2019. jan. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!