Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sürgősen pénzhez kellene...

Sürgősen pénzhez kellene jutnom, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
3 gyermekes család anya vagyok,mire hazaértünk a gyerekekkel az orvostól,akkor szembesültem a ténnyel,hogy a férjem lelépett.Elvitt majdnem mindenünket,köztük a rengeteg bútort,az ékszereimet amit persze ő vett,a megtakarításunkat, és itt hagyott minket mint utólag kiderült,egy nőcske miatt.Eladni nem tudok semmit,mert elvitt szinte mindent.Szüleim már nincsenek sajnos,barátok rokonok sem,akiktől kérhetnék kölcsön.Hitelt nem tudok felvenni mivel 4 a hónapos kis fiammal itthon kell lennem,ezáltal nincs munkahelyem. Ez a szemét az összes pénzünket elvitte,10 ezer forintom van amit elvittem magammal,az meg édes kevés lesz másodikáig,amíg pénzhez jutok. Teljesen kétségbe vagyok esve,nincs akihez fordulhatnék,aki tudna segíteni. Van valakinek ötlete? :(

2019. jan. 24. 15:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
60%
Önkormányzat, szociális osztály, Családsegítő, stb.
2019. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
Rendőrség. Amíg nics közös megegyezés arról, mi az övé, mit vihet el, vagy bírósági határozat ugyan erről-addig ez rablás.
2019. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Család segítőhöz bementem,nem tudnak segíteni,csak annyiban,hogy kirendelt ügyvédet intéznek a váláshoz. Az önkormányzatnál azt mondták,hogy kb. 2 hét múlva megkapom az éves egyszeri segélyt,ami 3 ezer forint. De azért köszönöm a választ.
2019. jan. 24. 15:38
 4/43 anonim ***** válasza:

Családsegítő nem ad pénzt, vissza is élnének vele.


De a rendőrséget már most hívd ki, a pénzt akár még ma visszakaphatod.


Ennek az egésznek semmi előjele nem volt?


Engem is így hagyott itt egy tetű, igaz gyerek nem volt, de egyik napról a másikra, hatalmas közös hitellel, szintén egy kis szutyok liba miatt.

2019. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
A rendőrséget már értesítettem,de azt mondták,hogy bizonyítanom kell,hogy mi volt az enyém,és mi volt az övé. Ez a féreg pedig mindent a volt anyósomékhoz vitt,ők pedig azt mondták,hogy minden ami a lakásukban van,az az ő saját tulajdonuk. A pénzt meg egyszerűen nem lehet bizonyítani,mivel nem bankban tartottuk,hanem itthon,mint ahogy az ékszereket is.Sajnos semmi előjele nem volt,legalábbis lehet én vagyok ilyen buta,hogy nem vettem észre. :( Csak egy levelet hagyott maga után,hogy már soha többé nem akar velem élni.
2019. jan. 24. 15:54
 6/43 anonim ***** válasza:

"Családsegítő nem ad pénzt, vissza is élnének vele."


Nem feltétlenül pénzre gondoltam: ilyenkor az is segítség, ha kap egy jó tanácsot, vagy étkezést.

Igaz, Bp, itt jobb az ellátás, lehet kérni napi egyszeri meleg ételt: egy felnőtt, 3 gyerekre az már nem kevés segítség lenne - szerintem... s azt viszonylag gyorsan el lehet intézni.

2019. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Igen erre az egyszeri étkeztetésre én is gondoltam,de sajnos felénk nincsen ilyen jellegű segítség.
2019. jan. 24. 16:09
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, az étkeztetés is segítség.

Bár a 3 gyerekre biztosan ingyenes étkezés jár, de a korukat nem tudjuk, meg abban nincs benne a hétvége, meg az anyuka.


Az meg korántsem biztos, hogy nincs lehetőség.

Inkább az a valószínű, hogy nem tudsz róóla, mert eddig nem volt rá szükséged.

Én egy icipici kelet-magyarországi faluban lakom, sosem foglalkoztam ilyen jellegű dolgokkal, mert nem voltunk rászorulva. Aztán az apukám agyvérzést kapott, én meg napközben dolgozom. Akkor intéztem el a szociális étkezést neki, kihordják házhoz. Azelőtt ennek a létezéséről sem tudtam.

Családsegítő mindenhol van, kötelező lennie, ebben biztos vagyok. Max nem azon a településen, ahol te vagy, hanem több kicsit összefog, de ezt te tudod jobban.

2019. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Az előző válaszomban rosszul írtam, kérdeztem már de itt felénk ilyen nincsen.
2019. jan. 24. 16:34
 10/43 anonim ***** válasza:

Bírósági panasznapra menj be!

Lakás kinek a nevén van?

Bankszámla van?

2019. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!