Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Beleírtam az önéletrajzomba,...

Beleírtam az önéletrajzomba, hogy hol dolgoztam, de kiderült, hogy nem voltam bejelentve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hónapot dolgoztam az előző munkahelyemen, és bele is írtam az önéletrajzomba. Fel fognak venni, de most derült ki, hogy nem voltam bejelentve. Nem szeretnék pereskedni a volt munkahelyemmel (úgyse tanúskodna nekem senki, mert féltik a munkahelyüket, és a végén én szívnám meg), de félek, hogy így meg az új munkahelyemről minimum kirúgnak, rosszabb esetben pereskednek. Mit tudok tenni ilyen esetben? A volt munkahelyem magán, a mostani állami lesz, ha számít.


2019. jan. 26. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem emiatt téged hátrány nem érhet az új helyen. Hiszen ha volt szerződésed, és nem egymás tenyerébe csaptatok, akkor te jóhiszeműen jártál el, és megbíztál a tróger munkáltatódban.

Maximum a TB-nél lesz kavarodás, bár 2 hónap alatt lehet ott sem jelez majd be. (Ha meg bejelez, befizeted magad után, aztán tanulópénznek leírod.)


Most meg irány a Kormányablak, Ügyfélkaput regisztrálni, és tessék nézegetni rendszeresen, hogy be vagy-e jelentve!!


Én is kezdetek óta nagy államinál dolgozom, de azért rendszeresen ránézek, sosem lehet tudni mit varázsolnak...

2019. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Az az igazság, hogy pályakezdő vagyok, és nem igazán tudtam, minek mi a menete, így noha aláírtam a szerződést, saját példányt nem kaptam. (Így valószínű, hogy már megsemmisítették)

Szóval tudom, hogy én voltam a buta, meg is fizetem most a tanulópénzt. A TB-mel baj nincs, mert amikor dokinál voltam, szólt, hogy nincs TB-m, és befizettem utólag. Van ügyfélkapum, de annyira nem értek hozzá. Attól nem félek, hogy itt nem jelentenek be, hiszen állami, attól viszomt igen, hogy a végén nehogy én szívjam meg, mondván "hazudtam".

2019. jan. 26. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hazudtál. Ennyi...


"úgyse tanúskodna nekem senki, mert féltik a munkahelyüket, és a végén én szívnám meg"

Ebben tévedésben vagy. A tanúskodás nem "akarom/nem akarom" kérdése. Hatóság/bíróság felhívására KÖTELEZŐ! Hamis tanúzást pedig a törvény bünteti!

2019. jan. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az új munkahelyed emiatt se pereskedni nem fog , se kirúgni . Ha rákérdeznek, elmondod, hogy Te úgy tudtad, be vagy jelentve, kész.
2019. jan. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy a hamis tanúzást bünteti a törvény, de honnan tudná a bíróság, hogy ki hazudik? Vagyok én, meg 20 ember...

Mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2019. jan. 27. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a bíróság sem hülye... :)
2019. jan. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!