Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lenne bármi értelme műszaki...

Lenne bármi értelme műszaki képzési területen csinálni MSc diplomát, ha az alapképzést TTK-n végeztem?

Figyelt kérdés

Ezzel a BSc diplomával sajnos semmit nem lehet kezdeni (sima földtudományi diploma). Lenne bármi értelme átmenni műszaki képzésre mesterképzésre? Vagy annyira szar ez a BSc diploma, hogy hiába csinálnék egy jobb MSc-t, emiatt úgyse vennének fel sehova?

A mesterképzést tekintve a miskolci műszaki földtudományi képzésekre gondoltam, minimálisan kapcsolódnak a sima földtudományhoz, 50 kreditet elfogadnak BSc-ről és felvesznek, amúgy is kevés a hallgató. Tudnám hasznosítani az MSc diplomát, hogy ha az alapképzést nem mérnökin csináltam?


2019. febr. 2. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha meglesz az MSc-d, akkor kutyát nem fogja érdekelni az alapdiplomád, maximum ha kifogsz pár pökhendi hr-est, de úgysem 1-2 helyre küldi el az ember a cv-t. Bolognai képzés szépségei, láttam én már érdekes alap-mester párosításokat.
2019. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De előbb azért nézz utána, hogy az az Msc érdekel-e bárkit, ne két év után koppanj megint.
2019. febr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

Műszaki földtudományi mesterképzés?

Izgalmasan hangzik, szabadidőmben én is szívesen megnézek pár jutúb videót a témáról.

De HOL fogsz ezzel dolgozni?!

2019. febr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez jó kérdés, de gondolom szakiránytól függ. A műszaki földtudományi képzés 4 szakiránya a bánya- és geotechnika mérnöki, előkészítés-technika mérnöki, olaj- és gázmérnöki, földtudományi mérnöki. Valahol biztos keresik, mivel az egész országban csak egy helyen képzik ezeket a mérnököket.
2019. febr. 3. 10:44
 5/9 A kérdező kommentje:

A mesterképzésen lehet még tovább specializálódni, mint földtudományi mérnöki területen geológus mérnök, geofizikus mérnök vagy hidrogeológus mérnök vagy az olaj- és gázmérnökin belül kifejezetten olajmérnök vagy gázmérnök. A többi szakirányon is biztos van hasonló lehetőség, lehet mondjuk mélyépítésre, geotechnikára, nyersanyagelőkészítésre, eljárástechnikára.

Persze gondolom a mesterképzéssel párhuzamosan alapszakos tárgyakat is teljesíteni kell annak, aki máshonnan érkezik..

2019. febr. 3. 10:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudok valakit, aki műszaki földtudományi karon van mesteren és így végzés előtt még betanított munkát végez egy gyárban minden héten, gondolom elment volna inkább gyakornoknak ha tudott volna. A másik ember akinek ilyen műszaki foldtudományos alapképzése van, az mint gázszerelő tevékenykedik.
2019. febr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Melyik szakirány fog végezni mesterképzésen?
2019. febr. 3. 11:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom.
2019. febr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én amúgy hallottam vegyes infókat ezekről a képzésekről, ezt mondjuk senki nem hangoztatta, hogy betanított munkások lesznek a végzettek mérnöki mesterképzéssel. Vannak akik el tudnak helyezkedni szakmában pl.: MOL, mélyfúrással foglalkozó cégek, alagútépítés- és fenntartás, vízművek, vízügyi igazgatóságok, gázszolgáltatók, hulladékgazdálkodás, építőipar stb. stb.

Persze szakiránytól függ, hogy éppen hol.

Akik pedig nem, azok is el tudnak helyezkedni mérnöki végzettséget igénylő munkakörben különböző gyárakban, max kapnak átképzést. És még tudnak dolgozni az egyetemen is kutatóként.

2019. febr. 3. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!