Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera és Intrum tartozás?

Vatera és Intrum tartozás?

Figyelt kérdés

szóval, volt egy 1.113Ft -os tartozásom a vatera felé, küldtek ők email-t hogy van, de nem sokat vateráztam és azt az email címet sem néztem egyáltalán, de a lényeg hogy jan 28-án felnéztem láttam hogy van tartozás és befizettem.


aztán tegnap (febr 11-én) jön egy levél az

Intrum Justitia Követeléskezelő Zrt.

-től hogy tartozom nekik, persze a vatera tartozást befizettem január végén


most néztem az email -t hogy az intrum küldött nekem üzenetet jan.24-én egy 6.000Ft-os irreális összegről.


Kérdés, nyilván a tartozásom a vatera irányába törlesztettem már jó rég

a tájékoztatás igaz az én hibámból viszont nem történt meg, de a vatera addigra már továbbította az intrum irányába.


Lehet ezzel bármit is kezdeni, vagy akkor buktam a vatera tartozásom is mert feleslegesen fizettem be, és még az intrum is jó kis összeget fog a nyakamba akasztani amit be kell fizetnem mindenképp?


2019. febr. 12. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Szólni kell az Intrumnak, hogy idő közben rendezted a tartozásod a Vatera felé és küldd el nekik az ezt igazoló dokumentumot. Ha a követelés átadása a fizetés után volt, az Intrum követelése jogtalan, nem kell fizetned ezután semmit. Ha már előtte megtörtént, akkor a 6000 Ft-ból vond le amit a Vaterának fizettél és a különbséget fizesd ki az Intrumnak.
2019. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez az , igazából ők kiküldtél az értesítőt az email-ben, de én azt nem olvastam, namármost ez minek számít? mert ugyebár értesítési kötelezettségük van, de a teljes folyamat ugyebár nem ment végbe viszont az én hibámból ugyanis nem voltam értesíthető
2019. febr. 12. 12:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Az email küldés szerintem még mindig nem hivatalos megkeresés.
2019. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!