Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár e végkielégités? Mit...

Jár e végkielégités? Mit tegyek? Segitséget kérnék egy munkaügyi jogásztol vagy aki jártas!

Figyelt kérdés

4 és fél éve vagyok egy cégnél bejelentve!most év végén valoszínüleg lapátra tesznek!

kevesebbre vagyunk bejelentve mint amit kapunk... szokásos!

a fönök tele van minden ismeröse ügyvéd!

valoszinüleg nem fogja ledolgoztatni a kötelezö 1 hónap felmondási időt hanem kifizeti az 1 honapot zsebbe!

persze gondolom a bejelentett alapján(sokra megyek vele)

mennyit lehet kérni végkielégités gyanánt!

mennyibe kerül egy jogász igénybevétele!

nem e lessz gond nekem illetve ott maradt kollegáimnak ez a téma!(mert mindenki 6 v 4 orára van bejelentve)(persze dolgozunk 10 orát naponta)

És nem e lehet megfingatni azzal,hogy én mondjuk 2 éve nem kapok fizetést(ugyanis nyoma nincs,nem utal hanem kézbe kapom)(ezért is önkényesen arra von le 10 ezreket havonta amire akar--nincs rajtad sapka stb)

svájci hitel havi 100 e és van autom is,hogyan is tudnám fizetni a hitelt minimálbérből(mármint az apeh felé)

ha kapom a papirt jo ha aláírom a kölcsönös megegyezésben lépek-rugnak ki?


2011. nov. 27. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Eddig úgy volt, hogy 3 év után 1 havi fizu jár, ha kirúgnak. Viszont nehogy aláírd a közös megegyezést!!!! Úgy sem tud mit csinálni, ha csak az egy oldalú kirúgásos felmondást írod alá. Mivel papíron nincs rendes fizud, így kitolni sem tudsz vele.


"És nem e lehet megfingatni azzal,hogy én mondjuk 2 éve nem kapok fizetést(ugyanis nyoma nincs,nem utal hanem kézbe kapom)" Ezzel lehet, hogy lehet valamit kezdeni.


De a leghatásosabb, ha már nem vagy ott, ráküldöd az APEH-et. Ha ilyen a munkáltatód, gondolom más miatt is van vaj a füle mögött, nem csak a Ti fizutok miatt. Nem tudom milyen munka ez, azaz mi lesz az ottmaradtakkal.

Igaz, hogy így nem fogsz többet kapni, de ő lehet, hogy megszívja.

2011. nov. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy akkor is jár az egy hónap, ha nem kell a felmondási időt ledolgozni. Azaz lehet, hogy szabira kell menned az uccsó 1 hónapban, de ettől még ki kell fizetnie azon kívül egy hónapot.
2011. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

koszi!na és mi a bizonyíték,hogy valaha kaptam fizetést!

sajnos hiába küldöm rá a munkaügyet mert ez a munkahely olyan ,hogy mi külső szerelők vagyunk tehát kb max 3 órát töltünk el egy címen addig oda biztos senki nem jön!a telephelyre meg max a jelenléti miatt kap büntetést!akiket meg ott találnak azoknak meg pont most dolgozzák le a 4 v 6 órájukat!ki tanuskodna mellettem ha kirugással jár ugyis!

2011. nov. 27. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!