Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » E hónap végén megszűnik a...

E hónap végén megszűnik a gyesre való jogosultságom. Munkaviszonyom jelenleg még nincs. Ezután fizetnem kell a TB-t és még miket kell elintéznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam után emelt családi pótlékra voltam jogosult és a gyesem is meghosszabbodott, viszont a hónapban lejár, erre az évre már nem kaptunk hosszabbítást. Anno azt mondták, hogy nem kell magam után fizetnem a TB-t. Viszont így, hogy a hónapban megszűnik a jogosultság, gondolom kell majd magam után fizetnem. Kérdésem az lenne, hogy van-e bármilyen jelzési kötelezettségem az állam felé a gyes és emelt csp megszűnéséről, vagy automatikusan megszüntetik. Meg kell várnom majd valamilyen határozatot, amit küld az állam és azután bemennem a munkaügyibe? Remélem igényelhetek munkanélkülit... (Múlt évben szűnt meg a majdnem 10 éves munkaviszonyom, majd utána dolgoztam másfél hónapot egy másik munkahelyen, azóta vagyok munkanélküli (júliustól). Ha mindegy jól megy jövő hónapban sikerül elhelyezkednem egy alapítványnál, de ez attól függ megnyerik-e a pályázatot.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. febr. 18. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék igénylését megelőző 4 évben legalább 360 napnyi jogviszonnyal (munkaviszony) rendelkeztél, akkor jogosult vagy álláskeresésire.


Minden 10 jogosultsági nap 1 nap ellátásra jogosít. Maximum 90 napig jár, tehát ahhoz a 4 éven belül 900 jogosultsági nap kellene. Ha kevesebb van ugyan, de legalább 360 napnyi igen, akkor jár az ellátás, csak rövidebb ideig.


Álláskeresési folyósítása alatt nem kell magad után fizetni az eü. szolgáltatási járulékot (TB). Utána sem annyi napig, amennyi ideig az ellátást kaptad, de maximum 45 napig.

2019. febr. 19. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ! :)
2019. febr. 23. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!