Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meg lehet élni havonta 120...

Meg lehet élni havonta 120 ezer forintból (egyedül)?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy néz ki, hogy ennyit fogok keresni. Biztos kiadáshoz sorolható 25 ezer forint bérleti díj, 10-15 ezer forint rezsi, 7 ezer forint helyi bérletre, 8 ezer forint hitel törlesztőrészlet, tehát összesen havi 55 ezer forint. Erre jöhet még rá havonta 16 ezer forint kiadás, ami jelenleg kérdéses, de azzal ugye 71 ezer forint el is ment. Maradt még 50 ezer forintom minden egyébre. Meg lehet ebből élni normálisan, esetleg jutni egyről a kettőre? Megéri ezt elvállalni? A lakhely sem lenne túl fényes és a munka sem annyira.
2019. febr. 20. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet élni, de előre jutni nem nagyon lehet. Amúgy nem tudom, hol és milyen lakást kapsz havi 25 ezerért.
2019. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem egy teljes lakás, hanem egy kisebb szoba Miskolc Avason.
2019. febr. 20. 13:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

" 8 ezer forint hitel törlesztőrészlet, tehát összesen havi 55 ezer forint. Erre jöhet még rá havonta 16 ezer forint kiadás, ami jelenleg kérdéses,"


Meg lehet élni. Van ennél jobb? Ha nincs, akkor el kell vállalni - már csak azért is, mert

1.-a keleti országrészben vagy, ahol nem túl fényesek a fizetések

2.- főleg, ha első munkahelyed vagy régebb óta vagy munkanélküli, mindenképp, mert legalább használhatod ezt a munkahelyet "ugródeszkának"


Amúgy megkérdezhetem, mi az a 8 ezres hitel meg a 16 ezer plusz kiadás? Ugyanis lehet, jobban jársz, ha a hitelt 2 havival fizeted (ha mondjuk egy telefon) - így hamarabb lemegy.

2019. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet, épp most számoltad ki. Persze nyilván nem egy fényes színvonalon.
2019. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A hitel az diákhitel, amit a tanulmányokra vettem fel, a plusz 16 ezer pedig akkor lenne, hogy ha néha hazajárnék "vidékre", ha annyira nem bírnám azt a közeget elviselni még hétvégén is.
2019. febr. 20. 13:43
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha van diákhiteled, akkor nem nagyon kérdés, hogy elvállald-e vagy sem... Mint írtam, max dobbantónak jó lesz egy másik munkahelyhez: vállald el, csináld, spórolj és közben keress másik munkát, ami esetleg jobban fizet.
2019. febr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: ha helyben, szülői házban lakva van kb. ugyanilyen lehetőséged, akkor nyilván azt mondom, hogy ne válalld el, de ha nincs, akkor csináld.
2019. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ez egy szakmába vágó kutatói munka lenne, míg itthon talán betanított munkát, közmunkát, raktáros munkát találnék
2019. febr. 20. 13:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

> "ez egy szakmába vágó kutatói munka lenne"

Ez így írásban nem hangzik egy rossz ugródeszkának, úgyhogy én szerintem bevállalnám.

2019. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem olyan rossz hely miskolc, mint ahogy azt látatlanban elképzelik. Én Bp-ről költöztem ide, azóta lett családom, itt telepedtem le. Pedig mikor állásinterjúra utaztam, arra számítottam, hogy amint leszállok a vonatról leszúrnak :D

Hasonló fizuval kezdtem, néhány hónapig az avason laktam.


Ha most ilyenek a feltételek, akkor ez van, nem kell tragédiaként megélni. Főleg, ha máshol sem fényesebbek a kilátások. Viszont félretenni nem fogsz tudni, váratlan kiadásokra, de még normális öltözködésre sem igazán fog jutni. Tehát szigorúan átmenetileg lehet így eltengődni.


Nagyon keményen kell dolgozni azon, hogy előrébb juss. Én például Miskolcról jártam Pécsre MSC-re (850 km kocsikázás), így nagy nehezen néhány év alatt, de megtöbbszöröztem a kezdő fizut. Szóval valamerre indulj el, ne a raktáron és a közmunkán gondolkozz.

2019. febr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!