Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Részmunkaidős vagyok ezt...

Részmunkaidős vagyok ezt megtehetik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 órás munka keretbe dolgozok..és a főnők közölte velem ma hogy jövőhéten nekem 14 óráznom kell..kérdésem ezt megtehetik? A válasza annyi hogy muszáj..szerintem ilyen nincs!Munka törvénykönyv mit mond ezzel kapcsolatba?
2019. febr. 21. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem mindegy? Úgysem fogsz kiállni magadért, mert félted ezt a csodálatos munkahelyet. Nem lehet ilyet csinálni, hogy 4-re vagy bejelentve, de 14-et dolgozol, túlóra elrendelés kell, kifizetés stb.
2019. febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván nem lehet ilyet csinálni.

Sajnos ilyenkor a legegyszerűbb és legjobb megoldás az az hogy mondod a főnöknek hogy viszont látásra és akkor véget ér a munka kapcsolatotok.

2019. febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Már miért ne lehetne?

Hallottatok már a munkaidőkeretről, 3 éves túlóra keretről, a rabszolgatörvényről?

Szerintetek miért tüntettek az AUDI-nál?

Ébresztő!!

Simán lehet, időben közölte, majd később kiadja szabadnapban, akár fél év múlva - még túlórát sem biztos, hogy kell fizetnie.

Üdvözöllek Titeket a valóságban :-)

2019. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bizony lehet, ha munkaidőkeretben dolgozik. Én heti 20 órás voltam. Volt, hogy 1 nap 4 órát dolgoztam, volt hogy 8 órát. Ha pl. heti 23 óra jött össze, akkor a plusz 3 órám volt azon a héten. 16 hetente fizették ki a túlóraként. Most már 3 évig is lehet tolni, azért ami nonszensz. Figyeld, hogy rendesen vezetve legyenek a plusz óráid, írd te is!
2019. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
4: 12 óránál többet nem lehet bent jogszerűen, max készenlétben.
2019. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!