Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megtehetik, hogy nem adják ki...

Megtehetik, hogy nem adják ki nekem az alkoholt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mai nap (2018.12.18) szerettem volna egy üveg tojás likőrt vásárolni a Lidl-ben. Viszont az eladó nem adta ki nekem, mivel idén december 4-én töltöttem be a 18-dik életévemet. Mert megvan neki mondva (külön kinyomtatott papíron, nekem is megmutatta), hogy decemberben csak azoknak adhatja ki az alkoholt, akik 2000.11.30-ig töltötték be a 18-at. Ezt megtehetik? Vagy ilyen esetben kérem el a panaszkönyvet? Válaszokat előre is köszönöm!

2018. dec. 18. 21:55
1 2
 1/16 anonim válasza:
26%
Meg.
2018. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Persze. Gondolom olyan kiírást sem láttál még hogy "Ittas személyeket szeszes itallat nem szolgálunk ki." A boltnak szíve joga eldönteni hogy kit szolgál ki és kit nem.
2018. dec. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%
megtehetik, nálunk a LIDL-ben ki van írva a vásárlók számára is olvashatóan, hogy alkoholt annak adnak ki, aki az aktuális hónapot MEGELŐZŐ hónap végéig betöltötte a 18-at.
2018. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Lehet én fújom fel, de nem én tehetek arról, hogy nem négy nappal előtte születtem. Máshol meg simán kiadják, ezért is lepődtem meg, hogy itt mért nem. Pedig olyan finom az a tojás likőr. :D
2018. dec. 18. 22:08
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

Ezért kell máshova menni vásárolni ilyen esetben :)


Szomorú, hogy a Lidl hoz egy ilyen szabályt azért, mert azt feltételezi a dolgozóiról, hogy nem tudják kiszámolni napok alapján, hogy ki töltötte be a 18. életévét...

2018. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

A vásárlók könyvébe azért nyugodt szívvel beírhattál volna. Egy csomó cég van amelyik leszarja a törvényeket, meg nem is érdekli őket amíg jól meg nem büntetik őket pármillió forintra. Az az ingerküszöb, hogy vezérigazgató úr foglalkozzon ezzel is a krvázás melett.

Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordulhatsz még ha szívatni akarod őket.

Ezzel is a hazát véded ööö elősegíted azt, hogy az utánad jövők ne szembesüljenek ilyen mindenféle jogalapot nélkülöző kényelmi szabályozással.

2018. dec. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%
Panaszkönyv. Egyértelműen.
2018. dec. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még egy kérdés, nem tudom látja-e még valaki. :D Mi alapján határozhatják meg, hogy kinek adják ki az alkoholt 18-es kor felett? Mert a részeg csávót nem szolgálok ki az oké, azt simán megértem, de itt? (Bocsi, ha én vagyok értetlen, csak érdekel, hogy mi alapján dönthetnek így. :D )
2018. dec. 19. 06:13
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

"csak azoknak adhatja ki az alkoholt, akik 2000.11.30-ig töltötték be a 18-at."


Csak 36 ev folott adnak ki alkoholt? O.o

2018. dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ma 7:58

Nem, azok is vehetnek akik idén töltötték be a 18-at, de nem decemberben születtek. Tehát ha mondjuk nov.30-án születtem volna akkor kiadták volna. De így, hogy negyedikén születtem, így nem adták ki. Januárba már vehetek, csak nem értem most miért nem engedik. :/ :D

2018. dec. 19. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!