Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy munkaleírásban, hirdetésbe...

Egy munkaleírásban, hirdetésben a riportok készítése mit jelent?

Figyelt kérdés

írásbeli, vagy akár szóbeli is?

Előre is köszönöm



2019. febr. 24. 19:50
 1/3 A kérdező kommentje:
(Amennyiben nem újságírással kapcsolatos a hirdetés)
2019. febr. 24. 19:52
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A riportot egykoron jelentésnek hívták, de manapság már minden elavult, aminek nem angol/német neve van.

A riportok készítése azt jelenti, hogy valamilyen adatokat összegyűjtesz és egy általában ranglétrán fölötted álló embernek megadott formátumban továbbítasz. Vagyis mondjuk megszerzed az elmúlt heti eladási adatokat vevőnként lebontva, ezeket bemásolod egy Excel-táblázatba, ráeresztesz pár függvényt, készítesz diagramot és végül a kis- vagy nagyfőnök megkapja, az elmúlt héten milyen irányba változtak az eladások, milyen arányban sikerült időben teljesíteni a rendeléseket és hogyan alakult a forgalom. Ő is bogarászhatna az adatok között, de nem fogja megtenni, ezért kell neked elvégezned a kulimunkát. Vagy mondjuk az is lehet, hogy a gyártócsarnok gépeinek a termelési adatait (gyártási idő, állásidő, gyártott darabszám, meghibásodások száma) kapod meg ömlesztve és abból szép, színes-szagos diagram készül, ami megmutatja, mennyi gyártási idő esett ki, ez milyen indokok között oszlik meg, hogyan alakult a gyártott darabszám és ilyenek.

Ezek rendszeres, napi vagy heti riportok. A dolog szépsége akkor jön elő, mikor az éppen aktuális főnök megnézi a termelési riportodat (maradjunk a második példánál), látja, hogy megugrott az alapanyaghiány miatti állásidő és felhív, hogy akkor ő erről kérne egy kimutatást, mégpedig úgy, hogy az egyes gépek egyenként mennyit álltak anyaghiány miatt, milyen alapanyag hiányzott, volt-e raktáron, ha volt, kinek kellett volna kiadnia, mikor kérte ki a termelés, mikor adta ki a raktáros, volt-e anyagmozgató, aki kivigye - ha pedig nem volt raktáron, mikor és mennyit rendeltek utoljára, mennyi a minimális készlet, mikor esett szint alá a készlet, ki a beszállítója, behozta-e a kért határidőre, percre pontosan mennyi idő alatt vizsgálták meg a bejövőáru-ellenőrök és mennyi idő volt, mire a raktár készletre vette. Ja, és mindezt egy olyan 30 percen belül, mert "essóess", Jürgen már telefonált, hogy kól lesz egy óra múlva a sok állásidő miatt, nekem még fel kell készülni belőle, úgyhogy nagyon gyorsan.

Ja, és a fent említett nem elhanyagolható mennyiségű adat lelőhelyéről fogalmad sincs, a vállalatirányítási rendszer soha nem látott, rejtett zugaiból (amihez hozzáférésed sincs) a közös meghajtón található valamelyik Excel-fájlon át (amibe állandóan bele van ragadva valami Adminisztrátor Mancika, hogy ha belép a főnök, a Facebookot Alt-Tab-bal átváltsa munkának tűnő Excel-táblára) papíralapú, gyűrött, jelenléti ívekig és átvételi jegyzőkönyvekig kell összevadásznod.

2019. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm; ment a zöld!!:)
2019. febr. 24. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!