Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire költsem a pénzemet? A...

Mire költsem a pénzemet? A jövőmre, vagy az álmomra?

Figyelt kérdés

A jövőm a tanfolyamokat takarja, ami az álommunkámhoz kell, az álmom pedig több hónapnyi utazást.


Hónapok óta gyűjtök, mert úgy terveztem, hogy ősszel kimegyek Mexikóba kb fél évre. Mexikó az álmom, imádom, minden nap tervezgettem, szállásokat kerestem, látnivalókat és városokat írtam össze...

Viszont kamionsofőr szeretnék lenni (ha úgy vesszük, ez is az álmom), jelenleg a B kategóriát csinálom, de kelleni fog még C, C+E, PÁV, és GKI. Ami nem kevés pénz és idő.

Eddig úgy tudtam, hogy a B és a C kategória között el kell telnie 2 évnek, aminek nem örültem, mert szerettem volna minél hamarabb megcsinálni ezeket, viszont ezért gyűjtöttem Mexikóra, hogy addig legalább utazgatok. Aztán az oktatóm mondta, hogy nem kell várni 2 évet, csak be kell tölteni a 21-et (kb 1 hónapra rá lesz a szülinapom, miután meg lesz a jogsim). Így most arra billen a mérleg, hogy abból a pénzből, amit eddig félreraktam, le tudnám rakni az összes szükséges jogsit és egyebet, és itt tudnám hagyni a jelenlegi munkahelyemet. Amit egyébként nagyon szeretek, csak nem fizet valami jól.

És ha úgy nézzük, 2-3 havi kamionsofőr fizuból meg lenne az a pénz, amit már régóta gyűjtök, és sokkal hosszabb távra tudnék utazni belőle utána. Mondjuk nem mondanék fel 2 hónap után, hanem mondjuk 2 év után, és akkor meg végképp nem csak fél évre elegendő pénzem lenne.


Mint már írtam, én jelenleg jobbnak látom, ha a jövőmre költeném azt a pénzt, mert nagyon is megtérülne, csak mégis olyan régóta tervezem már ezt az utat, meg mindenkinek meséltem már róla, és biztos meg lenne a véleményük, ha mondanám, hogy "ja, amúgy nem megyek".


Szerintetek?



2019. márc. 5. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a jövődre szavaznék, biztosítsd be magad. Utazgatni ráér később is, arra itt van egy egész élet.
2019. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a konkrét esetben a jövőre voksolnék, ugyanis kamionosként annyit fogsz utazni, hogy a végén már talán egyenesen unalmas lesz. :)
2019. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jogsira, ez nem is kérdés. Aztán kamionsofőrködj odaát. :)
2019. márc. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Szerintem senki sem fog megsértődni, ha nem utazásra költöd a pénzed. Egyébként jó dolog, hogy a munkádat próbálod az álmaiddal összehozni.
2019. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2019. márc. 6. 18:47
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

ha 15-20 évvel ezelőtt lennénk azt mondanám ha utazgatni akarsz nyugodtan kamionozz, mert utazgatsz és "arra jársz amerre akarsz". És még jól is keresnél. Hasznosat a kedvessel.


DE ma már semmiképp sem szórakozás az egész, minden méteredet figyelik, azt is hogy merre mész, ha autópályán az a bajuk mert drága a pályadíj, ha bundáson akkor az mert többlet km-t mész, örökké hajtanak, nem lehet normálisan a pihenőt kivenni stb...


Régen azt csináltál amit akartál, oda mentél ahova akartál, ha nem akartál egész nap melózni aznap lefeküdtél aludni, a kutyát nem érdekelte, max nem kaptál annyi km pénzt de ezt könnyen kompenzáltad a külföldről becsempészett csokikkal meg mosóporokkal... Nem is létezett gps, nem hogy nyomkövetés :D


Szóval én azt mondom a kamionozás ma már csak bohóckodás, inkább a tanulás és a normális utazgatás

2019. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért nem olyan sok idő, ha szerencséd van. Nekem 2016 februárjában még csak B-jogsim volt, augusztusra meglett a CE novemberben meg már dolgoztam vele.

De ha csak ezt látod, hogy mennyi penzt fogsz vele keresni, akkor el foglak keseriteni, hogy nem lesz meg vele egy fél éves utazás.


Kezdjük azzal, hogy minimálbérre leszel bejelentve, a többi csak adható, igy biztos higy a céged be fog próbálkozni. Ugye kell enned, büntetésre felreraknod, számlákat fizetned stb stb... és igy mar az 500.000 már nem is annyi amennyi.

Én magyar cégnél egyáltalán nem ajánlom ezt az egészet, mert mind ugyanaz a lehuzós... és itt a legnagyobb baj a minimálbérrel van, és az higy a töbni csak adható....

2019. márc. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6: Nem kell lebeszélni, nekem még a mások szerint negatív oldala is tetszik. Persze, jobb lenne, ha nem lennének folyton a seggemben, de hát nem tudok vele mit csinálni, ez van.


#7: Ilyen gyorsan ment? De jó :D Én legalább 3 évet szántam rá magamnak.

Egyébként egyáltalán nem a pénz miatt csinálnám. Amikor eldöntöttem, hogy kamionsofőr leszek, fogalmam se volt róla, hogy milyen a fizetés.

Mindenképpen Magyarországon fogom kezdeni, mert egyrészt pályakezdőként nem hiszem, hogy külföldön lenne esélyem, másrészt ahhoz is félre kéne tenni némi pénzt, ha külföldre költöznék, illetve nem tudok németül. Angolul beszélek, de németül egy szót se, ami ebben a szakmában fontosabb, mint az angol.

Amikor álláshirdetéseket néztem, vagy egyben említették meg a több százezres fizetést, vagy felbontották az alapfizetésre és a napidíjra.

2019. márc. 8. 09:01
 9/11 anonim ***** válasza:

hogy lenne fontosabb a német mint az angol ?! Egy értelmes, tanult ember mindenhol tud angolul beszélni, mert világnyelv, ellenben a németet a németeken kívül senki sem beszéli... még talán a magyarok, mert a fél Magyarország belőlük él :D


És hidd el, hogy szar ha a seggedben vannak, és reggel nem az ébresztőre kelsz hanem arra, hogy hívnak hogy MIÉRT NEM INDULTÁL MÉG EL ?! Nem fogsz te erre csak úgy legyinteni, és én UTÁLOM a stresszt, minden stressz szituációt kerülök, mert fontos az egészségem és épségem, az se érdekelt hogy havi 50k-t levonnak tőlem, ha ezzel azt értem el hogy békén hagynak ám legyen... De van olyan aki ezért az irodában a falhoz baxxa a főnököt vagy irányítót és képes szívrohamot kapni...


Ha korai halált, öregedést és hasonló jóságokat akarsz akkor vágj bele nyugodtan :D De ha van eszed akkor pár év után azt mondod köszi, nekem ennyi elég volt, legalább megpróbáltam :D

2019. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a jogsi. De ha családot is akarsz a jövőben (lehet most még nem, de ez változhat) akkor csak addig érdemes csinálni míg megszeded magad. (ház/lakás, új autó) Egyébként a pontos menete (legalábbis ahogyan érdemes csinálni):

Megszerzed a B kategóriát.

Elmész PÁV III-ra. Ha nem vagy alkalmas többszöri próbálkozásra sem, kár belefogni a jogsik megszerzésébe.

Ha megvan a PÁV III beiratkozol C kategóriára. Az oktatód mellesleg rosszul tudja, 18 évesen már be lehet iratkozni, csupán 21 éves korodig nem vezethetsz vele külföldön.

Ahogy megvan a C kategória (jogsi a kezedben, nem elég a vizsgaigazolás), beiratkozol GKI-ra.

Ez után van két lehetőséged. Elmész valahová C kategóriával dolgozni. Kezdőként sima C-vel elég nehéz normális céget találni ahova felvesznek... Vagy szar a cég (vezetők, irányítók stb), vagy szarok az autók, vagy szarok a munkák, vagy ezek kombinációja. Megutáltatják veled az egészet. Persze vannak kivételek, csak azokhoz ritkán van felvétel. Ha pl nemzetközire mennél, az mellett pedig nehéz lesz majd csinálni az E kategóriát. (vagy inkább lehetetlen)

Másik lehetőség hogy maradsz még kicsit több mint két évig a jelenlegi munkahelyeden, ami mellett könnyen tudod csinálni a jogsikat.

Ugyanis az E kategóriát a B kategória megszerzésének napjától számított két év elteltével tudod csak elkezdeni. Addig kezdő vezetői engedélyed van, tehát motoron nem szállíthatsz utast, illetve nem vontathatsz semmit.. Ha esetleg van már másik nemzetközileg elismert kategóriád (valamelyik A kategória, kivéve AM), akkor annak a megszerzésétől kell a két évet számolni.

Amint megvan két éves a jogsid, beiratkozol E kategóriára, utána ha megvan értelemszerűen lehet menni normális kamionra dolgozni. :)

Én 2017 februárjában szereztem meg a B kategóriát, 2017 júliusában a C-t, ezután megcsináltam a GKI-t és kipróbáltam milyen a nemzetközi teherautózás. Két cégnél voltam, de két hónapnál nem dolgoztam többet sofőrként. Lehet mondani hogy nem voltam elég kitartó, de én inkább úgy gondoltam hogy nem vagyok én hülye. (nem részletezném inkább) Visszatértem az addigi munkámhoz, közben megcsináltam a D kategóriát is, most pedig februárban elkezdtem az E-t. Gondoltam inkább megvárom hogy több kategóriám legyen, így növelve az esélyét annak hogy találok normális sofőr melót. :)

22/F


Ui.: akiknek meséltél az utazós tervedről, azoknak az lenne a véleménye hogy "nézd már, megjött az esze". ;) Úgyhogy hajrá, sok sikert. :)

2019. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!