Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire tudatos pénzügyileg...

Mennyire tudatos pénzügyileg az, aki ezekre szórja a pénzét?

Figyelt kérdés
Van egy idősebb szomszédnőm, aki 150 nettót keres. A csekkjeit nem fizeti be, mindig mindenhova sokkal tartozik, barátoknak is, közüzemnek is, spórol a kajával (kb. mindennap virslit eszik zsömlével), de Chanel krémet vesz magának, meg Chanel rúzst, meg 45ezerért blúzt, meg még drágábban parfümöt. Azt mondja, hogy ez neki jár, mert ő úrinő...(már 52 éves)és milyen gagyi és igénytelen az, aki nem költ luxuscikkekre. Régebben (egy örökség miatt)megtehette ezeket, de elfogyott az öröksége, a fizetéséből kénytelen most élni. Ő teszi jól?

2019. márc. 15. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Kit érdekel? 150 nettó amúgy is csak az éhenhaláshoz elég manapság, 52 évesen meg mit tudatoskodjon már ebből az éhbérből, hova, minek? Lehet, hogy egyszerűen így érzi jól magát, lehet az is, hogy arra számít, hogy majd a cuccok miatt jön a szőke herceg aki eltartja.

Tökmindegy. "Úrinőt" is ki lehet lakoltatni, ha utolérik a tartozásai, ha viszont nem, akkor azt csinál a pénzével, amit akar.

2019. márc. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha 150-et keresnék, valószínűleg én is szarnék bele.
2019. márc. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Nekem mindegy hogy mit csinal csak ha majd az utcara kerül ne az en adombol legyen eltartva
2019. márc. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy csak ezt mondja. Ha a csekkeket nem fizeti be, akkor pár hònap és nincs tv, áram, meleg vìz. Aztán nincs vìz... Nekem van egy hasonlò ismerősöm, aki sokszor mondja, hogy ilyen meg olyan keveset keres... Aztán egyszer pont nálam volt a telefonja mikor jött a fizetéses sms... Véletlenül néztem meg, de gyorsan kitöröltem, hogy ne tudja meg. Majdnem 500000 érkezett a számlájára. Nem értem miért csinálja ezt, azòta se...
2019. márc. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!