Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül manapsàg egy...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Mennyibe kerül manapsàg egy hàzassàgi szerzôdés?

Figyelt kérdés
Gondolom ügyvéd függö, de úgy kb. ki mennyiért csinàltatta? Semmi bonyolultat nem tartalmazna csak annyi lenne hogy nincs közös vagyon.Ami, akinek a nevén van az azon is marad egy vàlàs esetén.Jelenleg nincs a hàzassàg alatt szerzett lakàs vagy autó de hamarosan lesz(lakàs).Ezt szeretném bebiztositani.Köszi a vàlaszokat.

2019. márc. 30. 17:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Keress fel egy ügyvédet és érdeklődd meg. Én is kb. 50 ezer körül gondolom.
2019. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel az ár.Az ügyvéd 30ért csinálta meg. Ha 3. fél azaz bank is van a képletben akkor közjegyző is kell hozzá.Az kb. ugyanennyibe kerül.
2019. jún. 21. 21:42
 13/25 anonim ***** válasza:
Köszi :-)
2019. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

Ami amúgy ingyen lett volna, és papír sem kell hozzá, mert a kedves ügyvéded a hatályos jogszabályt írta le neked egy sima papírra 30 ezerért.

Szeretnék gratulálni.

2019. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Szerintem te semennyire nem vagy képben.Én is gratulálok.

1. Ügyvéd nélkül nem ér semmit a papir.

2. A szerződés azért készült mert nem a Ptk. szerint akarunk eljárni válás esetén.

2019. jún. 23. 08:48
 16/25 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg jobban képben vagyok, mint te.

Ugyanis amit írtál a kérdésben, ahhoz nem kell papír, a házasság előtti vagyonról nem kell nyilatkozni, az nem lesz közös vagyon.

Ilyesmit nem kell bebiztosítani.

Aki ezt vállalta, az csak lehúzott téged, akármennyire is nem akarod ezt belátni.

2019. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el még egyszer amit írtam mert lehet másodikra talán tudod is értelmezni de leírom érthetőbben: házasság alatt akarok lakást venni. Ennyi. Ha nincs szerződés akkor feleződni fog. Ha ezt te nem így tudod akkor nálad van a baj.
2019. jún. 26. 15:53
 18/25 A kérdező kommentje:
Ja és egy szóval sem emlitettem hogy a házasság előtt szerzett vagyonról van szó. Nem tudom ezt honnan szedted.
2019. jún. 26. 15:59
 19/25 anonim ***** válasza:
60%

"Ja és egy szóval sem emlitettem hogy a házasság előtt szerzett vagyonról van szó"


De igen, említettél házasság előtti vagyont, már a kérdésedben is: "ami, akinek a nevén van az azon is marad"


Én erre reagáltam.


Ha már a saját szavaidra sem emlékszel, vagy azokat te nem tudod értelmezni, azzal én nem tudok mit kezdeni.


Rossz lehet a feleségednek lenni, az önzőséged és a stílusod miatt is. Házasság előtt bebiztosítani, hogy "ez az enyém, ez az enyém!".... pffff....

Minek házasodik az ilyen, aki saját célra gyűjtöget, és nem a közös jövőbe fektet? Biztos sírig tartó házasságot tervezel... ja, nem!

Őszintém mondom, nem kötekedésből: nem lepődnék meg, ha rövidesen elhagyna. Aztán meg majd jöhetsz azzal, hogy te megmondtad. És valóban, megmondtad.

Én is nő vagyok, és bevallom, nem akarnék egy olyan férfi felesége lenni, aki külön gyűjtöget. Akkor miért vesz el? Akármekkora a szerelem, nekem ebből az jön le, hogy ő nem velem tervez, de akkor meg kár volt összeházasodni.

2019. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"ami, akinek a nevén van az azon is marad"


Jelen idő. 5 éve házas vagyok. A házasság alatt szerzett dolgokról beszélek. Bele is irtam hogy itt konkrétan lakásról van szó amit most akarok venni. Csak értelmezd légyszives. A többiek megértették.

A másik hogy ezt a szerződést a feleségem is akarja mert ez igy tiszta neki is. Nem akarok válni még egyszer mondom... de ha mégis igy lenne ez a papir nagyon sokat fog segiteni és sok kínlódástól kímél meg. Biztos nem láttál még életeket tönkremenni egy válás miatt.Én igen.Javaslom te ne köss szerződést és legyen jó csóró a férjed.

2019. jún. 27. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!