Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha soha nem...

Mit csináljak ha soha nem lesz munkám, miből éljek meg?

Figyelt kérdés
Eléggé vakvágányra siklattam az életemet az egyetemmel, majdnem 25 éves koromig ott tanultam, de teljesen használhatatlan diplomákért. Sehova nem tudom elmenni dolgozni, mivel szakmám nincs, nem értek semmihez, viszont egyszerűbb munkákhoz meg túlkoros és túlképzett vagyok a viccdiplomák miatt, sehol nem állnak velem szóba, teljes zsákutca.

2019. márc. 31. 18:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha diplomád van, akkor nyilván némi nyelvtudásod is, nem? Miért nem próbálsz szerencsét külföldön? Az EU egy sokkal nagyobb munkaerőpiac a magyarnál, lehet hogy ott a "használhatatlan" diplomáddal is el bírnál helyezkedni.
2019. ápr. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Mintha magamat olvasnám :) 26 évesen végeztem második haszontalan diplomámmal - ott álltam zéró gyakorlattal - habár mondjuk egyetem mellett biztonsági őrként dolgoztam :D teljesen kétségbe voltam esve úgy éreztem elcsesztem az életem..de megfogadtam ha beledöglök is olyan munkám lesz amit szeretek, minden álláshirdetést megpróbáltam, megkerestem cégeket - most, majdnem 3 évvel később - Teamleiter-ként dolgozom egy multinál és már saját lakást is sikerült vennem (bár ahhoz kellett a "biztiőrként" összespórolt pénzem is :) )
2019. ápr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem egy hasznavehetetlen OKJm van, 5 évig kerestem munkát mire találtam valamit ahová felvesznek, úgy, hogy jelentkeztem a mekibe is. Alacsonyabb bérsàvban vagyok a diplomàs kollégáknál akkor is ha a végzettségük nem szakirányú és nincs tapasztalatuk.

De az életben teperni kell...Tessék igyekezni sopánkodás helyett! Ha tepersz lesz munkád és tudsz tanulni amiből jobb munkád lehet és tanulhatsz valamit ami érdekel. 70 éves korodig ezt fogod csinàlni, szóval szokj hozzà. Ha nem tetszik akkor ne továbbtanulni menj a fizudból hanem terápiára.

A tescoban nem érdekel senkit hogy hàny éves vagy és van-e diplomád, az ott szerzett pénzből meg vagy külön tudsz élni vagy tudsz tanfolyamra/pszichológushoz menni.

De állítólag az Aldiban a legmagasabb a pénztàrosok fizetése.

Nagyon beszédes, hogy sem a végzettségedet nem írod le, de azt sem melyik megyében laksz, mert nem mindegy hogy Pest megyében agrármérnökként nem kapsz melót vagy Borsodban tengerbiológusként. Mert abban igazad van, hogy nem minden helyen tudsz minden típusú diplomàt kamatoztatni: ilyenkor gyűjteni kell a költözésre (annyit kell félretenned, hogy 2 havi étkezésedet és lakhatásodat állni tudd a "célhelyen").

2019. ápr. 28. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!