Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Te voltál már kamu állásinterjún?

Te voltál már kamu állásinterjún?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy meg volt hirdetve egy állás, jelentkeztél rá, be is hívtak, de közben érezted, hogy a egész csak színjáték. Csupán csak a korrektség látszatának fenntartása érdekében ment az interjúztatás, valójában egy csókossal már betöltötték az állást.


Ha van ilyen élményed, leírnád? Köszi!


2019. ápr. 3. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Voltam ilyenen is, de ami durvább, hogy sikerült kamucéghez is eljutnom interjúra. Kicsit hamarabb értem oda, és épp akkor tették ki a kapura a kamu cégtáblát. Még arra se vették a fáradságot, hogy a helyiséget bebútorozzák. Nagyon durva volt. De végig csináltam, kiváncsi voltam mi sül ki belőle. A pont az i-re akkor került fel, mikor az "ügyvezető" bemutatta az ügyfél körét, közte az egyik ismerősöm cégével. Ez egy "reklámiroda" volt, de nagyon jól tudtam, hogy ismerösöm biztos, hogy nem költ pénzt reklámra.
2019. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Volt. Igazából semmi extra, egy közeli településre jelentkeztem (közszféra), behívtak többekkel együtt, meg is voltak az interjúk, de már az elején rájött a többség, hogy meg van már az ember a helyre. Olyan volt az egész légkör, ki nem mondták, de érződött hogy feleslegesen vagyunk ott, meg látszott az interjúztatókon is, hogy túllennének már rajta, és ennyi.
2019. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Egyes vagyok. Amiről te írsz az pedig úgy zajlott, hogy Budapestre, a központi irodába hívtak fel interjúra, ami 1,5 óra volt vonattal. A munkavégzés a vidéki telephelyen történt volna, olyan excel tesztet írattak, töltettek velem, hogy maga a feladatok értelmezése több időt vett volna igénybe mint amennyit rá szántak. Rengeteg sheet volt a táblázatban és mindegyiken több oldalnyi szöveges feladat. A magyar nyelvű interjún láttam a hölgy arcán az érdektelenséget és az unottságot, az angol nyelvű az jó volt, bár skype-on ment, és kép nem volt "rendszer hiba" miatt. Egy napom ráment, 2-re kellett ott lennem és este 9-re értem haza. Pár nap múlva megtudtam, hogy férjem egyik ismerősét vették fel, neki itt helyben volt az interjú és nem volt semmilyen excel teszt. Hát erről ennyit.
2019. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Igen, és elmondom, hogy a közszféra állami állásainak 90%-a ilyen! Megvan rá az ember, de kötelező meghirdetni és interjúztatni, hogy ne kössenek beléjük.
2019. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

7 éve pályázta egy irodai munkára, be is hívtak interjúra, viszont az időpont államvizsga előtti napon lett volna. Át akartam tenni, de nem voltak rugalmasak,gyanús volt, hogy nemigen írtak cégnevet. Mint utólag kiderült, jobb is, hogy nem mentem mert a zepterhez kerestek üzletkötőket.

Még egyszer egyetem alatt pályázta hosztesznek, ott pedig biztosítási termékek ajánlásával,kérdőívezéssel kellett volna ügyfeleket hajtani, persze erre is ráment 2 óra mire kiderült mire megy ki a játék.

2019. ápr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csoportos tájékoztató, utána lettek volna az egyéni interjúk, de már a csoportos tájékoztató végén kiderült, hogy kié az állás, amúgy irodai munka lett volna. Utána mesélte egyik ismerős, hogy ezt vele is eljátszották korábban.

A nyugdíjfolyósítónál is voltam egyszer interjún, ott 10 percet szántak egy emberre, ültünk sorba a folyoson, semmi érdemlegeset nem kérdeztek, az idő fele elment az adatok egyeztetésével.

2019. ápr. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer voltam egy interjún, ami elég kamunak tűnt. Voltunk a váróban vagy öten és pár dolgot csapatban kérdezgettek. Az egyik srác válaszainál folyton helyeseltek, míg a többieknek visszakérdeztek.

Aztán az interjún engem pl. megizzasztottak, ez a srác meg öt perc alatt végzett és elégedett mosollyal távozott.

2019. ápr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!