Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a kockázata annak, ha...

Mi a kockázata annak, ha megengedjük, hogy az albérlők ideiglenes lakcímre bejelentkezzenek a lakásba?

Figyelt kérdés

Előfordulhat, hogy nem tudjuk kötelezni őket a lakás elhagyására akkor sem, ha szeretnénk megszüntetni az albérletet?


Hogyan kell megírni a szerződést ahhoz, hogy ezt kivédjük?


Alapvetően most nagyon jó a viszony, és hajlunk rá, hogy megengedjük, hogy bejelentkezzenek, mert másik, távolabbi városban van az állandó lakhelyük, és a háziorvosi ellátáshoz például szükséges lenne az ideiglenes lakcím helyben. De ha bármi rosszra fordulna, nem szeretnék úgy járni, hogy a végén mi nem mehetünk be a lakásunkba.


2019. máj. 1. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában mindegy, hogy be van-e jelentve, igazából ehhez még az engedélyed sem kell. Az albérleti szerződéssel megcsinálják neki a kormányablakban.


A gyors kidobáshoz közjegyzői albérleti szerződés kell, végrehajtási záradékkal. Enélkül csak peres úton kényszerítheted ki onnan, akár van lakcíme, akár nincs.

2019. máj. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell az engedélyed, a bérleti szerződéssel besétálnak ah elyi hivatalba és simán bejelentik őket.


A kiköltöztetést semmiben sem befolyásolja.

2019. máj. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Romaniai vagyok, eddig 3 lakast bereltem BP-n, mindharom tulaj megengedte, hogy allando (!) lakcimkent bejelentsem, az volt a kovetkezmenye, hogy ki is bereltem a lakasokat es kaptak egy rendes, idoben fizeto, lakast nem rongalo, szomszedokat nem zavaro berlot.
2019. máj. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Számodra semmilyen hátránnyal nem jár, ha bejelentkezik a bérlő, sőt... ez törvényi kötelessége. Ellenben neked járhat hátránnyal, ha egy rendes, jól fizető, megbízható bérlőt elüldözöl azzal, hogy nem jelentkezhet be, ami fontos lenne neki küldemények, orvosi ellátás, ügyintézések, stb. miatt.
2019. máj. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amint azt előttem már leírták, az ideiglenes lakcímbejelentés alapvetően jogos kérés, hiszen joga van ott lakni a szerződés alapján. Ráadásul a lakcím nem változtat azon, hogy esetlegesen nem akarja majd elhagyni a lakást, erre inkább a közjegyző általi kiköltözési nyilatkozatot javaslok.
2019. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!