Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Facebookos eladó jelentése?

Facebookos eladó jelentése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a helyzet, hogy rendeltem egy replika cipőket hirdető/áruló Facebookos oldalról (ahonnan előzőleg barátnőm is rendelt és tökéletes lett), megérkezett a cipő, Dpd futárszolgálattal, utánvéttel: 6490.-, 1 hét helyett 3-ra csúszva, így április 30-án kaptam meg.

Kibontottam a csomagot... és voálá, sérülés volt az orrán.

Jeleztem az eladó felé egyből, képpel illusztrálva, meg is nézte de azóta nem reagál.

Írtam neki tegnap este, hogy élnék a 14 napos meggondolási lehetőséggel, vagy a vételár felének a visszatérítésével, a fogyasztóvédelmi törvényekre hivatkozva.

Erre sem érkezett válasz... Viszont számla nem volt a dobozban, de a feladó lakcíme, neve fel van tüntetve a csomagoláson.


Az lenne a kérdésem, hogy tudok valamit tenni az ügy érdekében?


Előre is nagyon köszönöm !!!



2019. máj. 3. 22:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

"élnék a 14 napos meggondolási lehetőséggel, vagy a vételár felének a visszatérítésével, a fogyasztóvédelmi törvényekre hivatkozva."


Egy hamisítványokkal üzletelgető facebook kofa szerinted mennyire foglalkozik ilyenekkel? XD XD XD

2019. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
a törvény rá is vonatkozik, ikszdé
2019. máj. 3. 22:15
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Hamis termékekkel üzletel, szerinted mennyire érdekli a törvény?
2019. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

fel van tüntetve az oldalán, hogy replika termékekkel foglalkozik, nem zsákbamacskát árul.

de a Te logikád alapján, ha engem nem érdekel a törvény, akkor nem vagyok felelős a tetteimért ? :)

írtam, hogy a neve és a címe megvan.

2019. máj. 3. 22:18
 5/29 anonim ***** válasza:
79%

"A hamis védjegyű ruházati termékek forgalmazása a Büntető Törvénykönyvünk 388. szakasz első bekezdésének előírása értelmében büntetendő."


Attól hogy nem titkolja hogy hamisítvány árul, még ugyan úgy bűncselekmény. Szóval ha azt bevállalja a feje fölé, akkor valószínűleg azt is befogja hogy a te vásárlói követeléseidre nagy ívbe szarjon. Csak ez a gondolatmenet.

2019. máj. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kulturált választ ! :)

Igen, de attól, hogy szarik a vásárlói követeléseimre, még elindíthatok valamilyen szervezet felé egy feljelentést, amiben a hamisított illetve sérült termékére vonatkozva kérném vissza a pénzem?

Hivatalos jelentésre már csak nem sz.rhat.

2019. máj. 3. 22:27
 7/29 anonim ***** válasza:
57%

"Hivatalos jelentésre már csak nem sz.rhat."


A szamlara nem valos adatokat tett, jelentheted, de hacsak mar nem karositott meg tobb embert, nem fogjak elkapni.

2019. máj. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

De a saját neve és címe, telefonszáma van a csomagoláson.

beszéltünk rendelés előtt telefonon.

2019. máj. 3. 22:36
 9/29 anonim ***** válasza:
57%
A cimet honnan tudnad? Kamu nevre szerezni telefonszamot nem nehez.
2019. máj. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy rajt a csomagoláson a neve és a címe mint feladó !!!!
2019. máj. 3. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!