Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkahely és tanfolyam összege...

Munkahely és tanfolyam összegeztetés?

Figyelt kérdés
Korábban már elkezdtem a C jogsit saját költségen és igazából az a legnagyobb gond, hogy elég nehéz így a munkát összeegyeztetni, főleg ha teljes idős állásról van szó, mert ha nem rugalmas a munkaadó akkor nem igen tolerálja, ha én elkérezkedek, akár 1-2 órára vagy kiveszek a héten emiatt egy szabadnapot. Alkalmi munkánál nyilván jobban megoldható. Mellesleg az oktatóm se nagyon tudja előre mikor van lehetőség menni, mert aznap tudja meg a beosztását tanulok terén, így elég nehéz előre tervezni. Na most mivel, ha lenne más munkahelyem és fel is vennének valahová, az mennyire jó taktika, ha én úgymond füllentek egy kicsit és mondom, hogy B jogsit csinálok? Mert ha interjúra kerül a sor, akkor nyilván ezt jelezni kell, mert nem hazudozhatok össze vissza, hogy miért nem tudok menni aznap munkába (vagy ha több műszakos munka jobb esetben, és mondjuk délutános, vagy éjszakás vagyok akkor nem akadály, mert délelőtt van vezetés általában). Ha meg megemlítem olyan munkahelyen ezt, ami nem igazán tolerálja, hogy C jogsit csinálok, mert ugye egyből azt vennék le nem is akarok ott maradni hosszú távon (ami részbe igaz is) Csak hát még PÁV meg semmi hivatásos vizsgám nincs meg addig úgy se tudok munkába állni így cseszhetem, addig meg valami betanított munkákat ideiglenesen túl kéne élnem. Ha meg úgy is azt mondanám, hogy B jogsit csinálok, mert azt elméletileg jobban tolerálják a munkahelyeken, mert szinte az már alap elvárás, hogy legyen. Úgy gondolom jobban el is engednének. Meg végül is ez nem is nagy hazugság, nyilván meg bele írom az önéletrajzba, hogy jogsi folyamatban van. Igaz futár munkákat tudnék vállalni, ha nagyon akarnék, de nincs még sok rutinom, se saját kocsim, így nem merem megkockáztatni, ha véletlenül összetöröm a céges kocsit és fizethetek milliókat. Taxisként szeretnék pályát befutni saját kocsival, aztán rutint szerezni évek alatt, majd teherautózni vagy buszozni szeretnék. PÁV II-re meg még csak novemberbe tudok menni, mert akkor lesz 2 éves a jogsim. Addig meg gondoltam kihasználom az időt és előretervezek, hogy nyáron legyen meg a C jogsi és félsiker a cél felé. GKI-ra addig meg nyilván nem költök feleslegesen, ameddig nem dolgozok vele. Így is a taxis vizsgára is költenem kellesz. Jó oké tudom elég össze-vissza kapkodok, de nem betanított munkásként akarom leélni az életemet, így is volt részem benne és egy kalap sz*r hülyének nézik az embert meg segberugják csak. Nyilván van szakmám is, de azokba meg alkalmanként tudok max maszekolni, vagy sehogy mert abban meg nem tudok érvényesülni, így muszáj tovább állni.

2019. jún. 10. 13:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!