Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kihez lehet vagy kihez érdemes...

Kihez lehet vagy kihez érdemes fordulni?

Figyelt kérdés
Történt egy baleset az üzemben ahol dolgozok nekitolattam egy a targoncával egy auto oldalának aminek a a javítási költségét a cég rám próbálja terhelni. Sajnos a az erről készült papírt hogy xy cég munkavállalójaként nekihajtottam xy rendszámú járműnek és hogy a felvétel alapján én vagyok a felelős már aláírtam! DE a cég sem tesz meg közel sem mindent annak érdekében hogy ilyen balesetek elő ne forduljanak! ebben az esetben van értelme és ha igen kihez kell fordulni hogy vizsgálja ki az esetet meg a körülményeket is hogy valóban a cég is mindent megtesz e (messze nem) annka érdekében hogy balesetmentesen lehessen dolgozni mert könnyű a munkaválalóra ráfogni h ő mindig és mindenhol 360 fokban figyeljen rohangáló emberekre meg össze vissza közlekedő járművekre stb.!
2019. júl. 14. 05:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Munkavédelmi felügyelőség vagy valami ilyesmi létezik. Ők szokták is ellenőrizni hogy pl. mekkora hely kell a polcok között lenni hogy biztonságosan lehessen rakodni targoncával, szabályos e, hogy ott és úgy állt e az az autó aminek nekitolattál.
2019. júl. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez egy telep csak nem tudom miért van üzemnek nevezve! szoktak járni de persze arra az egy órára "rendben" vagy legalábbis normálisabban mennek a dolgok! de a amikor távozik a felügyelő ugyanaz a helyzet! de nyilván vannak kamerák így látni lehet hogy alapból mi folyik amikor nincs ellenőrzés éppen!
2019. júl. 14. 06:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a pontos szituációt, de valószínűleg nincs mit tenni. Te voltál figyelmetlen.

Amúgy az autó parkolt? Vagy mozgásban volt?

2019. júl. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

"Sajnos a az erről készült papírt hogy xy cég munkavállalójaként nekihajtottam xy rendszámú járműnek és hogy a felvétel alapján én vagyok a felelős már aláírtam!"


Nos, nagyon sok homályos pont van a kérdésedben:

- pl. ki vizsgálta meg a felvételt, ki állapította meg a felelősségedet?

- miért írtad alá a papírt, ha nem értesz vele egyet?

- mik azok a dolgok, ami miatt szerinted ez a baleset történt, illetve mit kellene tennie a cégnek, hogy balesetmentesen lehessen dolgozni?

- " könnyű a munkaválalóra ráfogni h ő mindig és mindenhol 360 fokban figyeljen rohangáló emberekre meg össze vissza közlekedő járművekre stb.!"

Hát az a helyzet, hogy aki targoncát vezet, annak bizony számolnia kell azzal, hogy emberek kerülnek az útjába...

Bejelentheted a munkavédelmi felügyelőségnek, de nem biztos, hogy bármi módon megváltozik a helyzet.

Közben meg adj hálát a sorsnak, hogy nem egy embert ütöttél el - abból nagyobb baj lenne.

2019. júl. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt nem gondolom hogy egy cég bármilyen biztonsági szabályt megszeghet! máskülönben mozgásban volt ő azt gondolta hogy 15-20cm mögöttem eltud menni mert én hátha észreveszem arról nem is beszélve hogy neki a jobboldalán voltam tehát a jobb kéz szabály esete is akár fenn állhat!
2019. júl. 14. 07:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Soha ne írj alá semmilyen papírt amiben elismered a felelősségedet. Majd ha a másik fél ezt bizonyítani tudja, akkor. Kérdezd meg a rendőrségen hogy mi van ilyenkor. Mást nem, infót tőlük is kapsz hogy mit tegyél ilyen esetben.

Nálunk komplett üvegfalatt döntött ki rommá egy targoncás. Az ejnye, bejnyén kívül semmi büntit nem kapott. De hát ő magáncégnél dolgozott és a főnök jóindulatú volt.

2019. júl. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
30%

Gyakorlatilag egy közlekedési baleset történt. Vagy te vagy a másik autós a felelős, nem értem miért akarod a céget belekeverni ebbe.

Ha te vagy a hibás akkor vállald a következményeit, de itt hőbörögj hogy kihívod a munkavédelmiseket.

2019. júl. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!