Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elfogy a pénzem, mit csináljak?

Elfogy a pénzem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Havi 190.000ft-ot keresek a szüleimnek több, mint 80.000ft kell leadnom.

A jogosítványt nem tudom folytatni, mert egyszerűen nincs rá pénzem. 10.-én megkapom a fizetést és, ha nem vagyok otthon, hanem a barátaimmal vagy a barátnőmmel, akkor már egyből hív, hogy menjek haza és adjam neki oda a pénzt.


4 napja kaptam fizetés és már nincs csak 15.000ft-om, mert mindent magamnak kell fizetnem és megvennem.


Barátnőmet nem tudom elhívni sehova, jogsit nem tudom csinálni és semmit sem.


Beszéljek a szüleimmel, hogy egy kicsit engedjenek a 80.000ft-ból?



2019. júl. 14. 09:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
87%

egyszerűen nem tudod beosztani a pénzed.

A telefonszámlád pl. miért 20 ezer ft, amikor ma már egy Vodafone RED-el havi 10 ezerért KORLÁTLAN beszélgetés, 5 gb mobilnet, stb van.

Messengeren is lehet beszélgetni, egy csomó pénzt megspórolva.


Xbox fontosabb, mint a jogosítvány?

Szüleid miért kérnek 80 ezret havonta - mi van benne?

2019. júl. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
69%
Aha. Lehet enni egy otthon készített szendvicset, meg lehet 3 menüt a Mekiben.
2019. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
79%
Amúgy az én gyerekem is ilyen, csak ő megcsak 15 éves és -énk kell fizetnie itthon semmit. 3 nap alatt elkölti a fizetését 99%ban Mekire
2019. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Nem szoktam mekizni, mert 1.drága, 2. 10 perc mulva ugyan olyan éhes vagyok, mint előtt, úgyhogy sokat nem ér.
2019. júl. 14. 10:43
 15/33 anonim ***** válasza:
68%
Számomra még mindig nem derült ki mire megy el a maradék 110 ezer forintod. Az azért nem kevés pénz. Nekünk barátnőmmel ennyiből jön ki körülbelül egy havi kaja és szorakozaspenz, pedig mi már külön háztartást vezetünk. Sajnos ekkora fizetés mellett el kellene gondolkodni a 20 ezer forintos telefonszámla, x box és hasonló luxuscikkek megvasarlasan.
2019. júl. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
68%
Akkor mire megy el a pénzed ?
2019. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
74%

#1 vagyok.

Még mindig azt mondom, hogy 40-et kérnék.

DE, szerintem neked akkor sem lenne elég a pénzed.

A következő hónapban NE KÉRJ KÖLCSÖN!

S onnantól marad 110 ezred. Csak egy hónapot kell kibírnod. Addig nyújtózz amíg a takaród ér.

Ne költsd eszetlenül a pénzed.

Csinálj fontossági sorrendet, a fejedben.

2019. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
33%

"A kérdező kommentje:


Nem szoktam mekizni, mert 1.drága, 2. 10 perc mulva ugyan olyan éhes vagyok, mint előtt, úgyhogy sokat nem ér."


Nagyon örülök, hogy fiatal létedre Te is így látod ezt a dolgot: valóban kb. 1 órára lakik "jól" az ember és ahhoz képest tényleg drága. Látod, ez már egy pozitívum - ha a többi pénzköltésedre is így figyelnél, akkor talán nem lenne reménytelen a dolog.

Visszatérve a telefonszámlára: vedd a fáradságot és nézz körül tarifacsomagokban, mert az a 20 ezer nagyon sok. Nekem 3500-as számlám volt , 100 %-ban lebeszélhető, kb. 100 perc egy hónapban - ez azért nem kevés.(most már csak 2500 a számlám, - mert flottás)

2019. júl. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
82%

17!


Na és mi lenne benne abban a 40ben? Hiszen azt sem tudjuk, a 80bam mi van. Egy felnőtt ember étkezése minimum 1000ft/nap.

2019. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
82%

110k nem az a pénz, amivel nagyvonalúság és rongyrázás közt kéne egyensúlyozni. Ne kölcsön kérj, hanem racionalizálj! Annyiból ép elmével nagyon nem rendszeres az új ruha, cipő, mozi, buli, ezazamaz. Néha egyik-másik oké, de még ahhoz se kellene ragaszkodni.


Mellesleg ha véletlenül rájössz, hogy mégis kéne a jogsi, aztán vicces sültproli igényeid rovására meg is szerzed, akkor kb úgy is maradsz, ha autó is kéne. Kockás papír se kell összeadni.

2019. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!