Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elfogy a pénzem, mit csináljak?

Elfogy a pénzem, mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Havi 190.000ft-ot keresek a szüleimnek több, mint 80.000ft kell leadnom.

A jogosítványt nem tudom folytatni, mert egyszerűen nincs rá pénzem. 10.-én megkapom a fizetést és, ha nem vagyok otthon, hanem a barátaimmal vagy a barátnőmmel, akkor már egyből hív, hogy menjek haza és adjam neki oda a pénzt.


4 napja kaptam fizetés és már nincs csak 15.000ft-om, mert mindent magamnak kell fizetnem és megvennem.


Barátnőmet nem tudom elhívni sehova, jogsit nem tudom csinálni és semmit sem.


Beszéljek a szüleimmel, hogy egy kicsit engedjenek a 80.000ft-ból?



2019. júl. 14. 09:59
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
85%

Sosem értettem az ilyen embereket... Amikor egy vodafone RED csomag 9.900 ft és korlátlan (bár azt sem fogom megérteni, hogy 2019-ben, mikor VOIP, Messenger és még 1000 dolog tök ingyen van hogy az anyámba lehet órákat telefonálni..) de ő 20e-s telefonszámlát csinál.


Meg is érdemled.

2019. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
35%
Havi 450ezret keresek megis havi 2 ezer megy el telefonra... Egyszerűen luxusban élsz azért nincs pénzed
2019. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
80%

Azért azt csak nem írja le, hogy a 80-ban mi van benne.


Gondolom a kislány is azért van vele, mert mindent megvesz neki.

Egy 16-17 éves lánynak ez kell, egy dolgozó, "felnőtt" pasi, aki otthagyta a sulit, mekkora vagány már...

Nyilván nem fogja azt mondani, hogy nem viszi el moziba a kis libát, mert egyből hisztizne, és 17 évesen fontosabb, hogy legyen hova "üríteni".

A kislány mennyit tesz bele a közös mozizásokba meg kajálásokba?

Remélem, hamarosan jön a baba is, mert ilyenkor pénz híján nem szoktak költeni sem tablettára, sem óvszerre.

2019. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek az előttem szólóval!

A lányt pénzeli...


Tudom, hogy van ez!

45F

2019. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
72%
Csináljál 3 próbahetet ne költsed rá az összes pénzed, hitelt sem kell felvenned és ha megmarad melletted lehet jövőtök!
2019. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

A 80.000ft-ba nem tudom, hogy mi van benne, mert csak annyi lett mondva nekem, hogy ennyit adjál és kész.

A barátnőmre nem költök sokat egyáltalán. Néha elmegyünk ide-oda, de amúgy vagy nála vagy nálam vagyunk. Lehet nehéz elhinni, de nem az a pénzéhes lány..


A telefonszámala azért ilyen egetrengető, mert nagyon sok mobilnetet használok, mivel nincs wifink, és így sajnos mindig kell vennem pluszba 15-20 gb-ot.


De most fogok csomagot váltani és, akkor fix 16.000ft-ért minden korlátlan lesz, még az internet is.


De leírom, hogy mire megy el a 100-110 ezer forint, ami marad.


-telefonszámla (20-25.000ft)

-telefon törlesztő részlete (18.000ft) sajnos nem tehetem meg, hogy kp-ra vegyek telefont.

-Xbox törlesztő részlete (4900ft) sajnos ezt sem tudtam annó megvenni 90.000ft-ért

-Bkk bétlet, hogy tudjak munkába járni. Budapesti bérlet: 9500ft, környéki 9.580ft.


És ezekre jön rá, a barátnőm, akire nem kell és tényleg nem kell sokat költenem, és még az én igényeim, ami amúgy nem nagy.

2019. júl. 15. 09:33
 27/33 anonim ***** válasza:
71%
Tehát a 80ban benne van a teljes ellátásod, étkezésed. A leírt költségeid összesen a 25ezres telefonszámlát számolva 57480 forint, ergok kellene hogy maradjon minimum 46480 forintod havonta. Továbbra sem anyagékkal van a baj
2019. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
73%

Baj ott is van ám, hogy akinek nincs elég pénze annak minek olyan telefon, aminek 18e (!) forint a havi törlesztője?! Kellett az ájfón gondolom ahelyett, hogy vettél volna 30K-ért egy sima telefont oszt' jónapot.


Meg azért valljuk be sok ész nem kellene ahhoz sem, hogy ahelyett, hogy a méregdrága mobilnetre költesz 10e-t havonta vennél otthonra egy WIFI routert 5e-ért vagy beköttetnél egy vezetékes internetet kb. 3e-ért amihez már alapból WIFI képes eszközt ad a szolgáltató.


De ezen felül is meg kéne tanulni, hogy addig lehet nyújtózkodni, amíg a takaró ér. Ha havi 10e jut a megtakarításból szórakozásra akkor havi 10e-ért szórakozom, nem 50e-ért kölcsönből.


Van, aki menthetetlen.

2019. júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
55%
anyádék nem kérnek sokat, vagy ha nem tetszik elmehetsz albiba, 80 ért egy lyukat sem kapsz, luxusban álsz, minek olyan drága telefon? van 20 ezerért is minek xbox? nem látkérdés... a saját ostobaságod miatt fogy el, ha nem kérnének szüleid semmit akkor is elcsesznád
2019. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
77%

"-telefonszámla (20-25.000ft)

-telefon törlesztő részlete (18.000ft) sajnos nem tehetem meg, hogy kp-ra vegyek telefont."


Szóval a fizetésed 1/5-ét csak a telefonodra költöd el.

Mondom én, hogy nem tudod beosztani a pénzed.

Csak csendben és halkan mondom: nekem 30 ezres telefonom van, kártyafüggetlen, sokkal többet tud, mint amennyire nekem szükségem lenne, a fiamnak 60 ezres, de már nemegyszer több százezres telefontulajdonosok nézték ámulva, hogy mennyi mindent tud a telefonja :D

Szóval simán 1 havi keresetedből meg tudnád venni a 30 ezres telefont, a 60 ezresre meg lehet, 2 hónapig is spórolni kéne :-)

Ha 1 évig fizeted a 18 ezret, az akkor is 180 ezer ft, ami roppant sok egy telefonra és felesleges is, de ha 2 éves törlesztőre vetted, akkor meg már nem is mondok semmit :D


Fogd vissza a telefonos kiadásaidat - a 16 ezer is sok, én itthoni nettel (+ TV + Vezetékes telefon) és a mobil telefonszámlával együtt összesen fizetek 9 ezer ft-ot.

2019. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!