Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Computer science szak esetében...

Computer science szak esetében jobban járok, hogyha egy viszonag neves külföldi egyetemre megyek, vagy ezen szak esetében mindegy az egyetem, úgyis a tudásomat tesztelik majd gyakornoki állásnál?

Figyelt kérdés
2019. júl. 25. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
A papír az jó ha van, de a sikereidet kizárólag a tudásod fogja meghatározni. Annak pedig jelentős részét otthon, egyedül fogod megtanulni.
2019. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
A magyar informatikus képzés (elsősorban BME és ELTE) maximálisan versenyképes a neves külföldi egyetemekkel. Dolgoztam Londonban és New Yorkban is, az ottani frissen végzettek hasonló színvonalon voltak, mint az itthoniak.
2019. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha multihoz jelentkezel, egyáltalán nem lesz hátrány, hogy már az egyetemi éveidet nemzetközi környezetben töltötted.
2019. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Tehát akkor az ilyen rangsorok mint a QS, THE rangsorai nem számítanak?


Ezeken a magyarként is elérhető egyetemek mint a ETH Zurich, École Polytechnique Fédérale de Lausanne, University of Edin Burgh, illetve a Technical University of Munich rendre nagyon jó helyezést érnek el (2.-40. helyezés a világon)...


Míg a magyar egyetemek vagy nagyont lent vannak (500 körül), vagy nincsenek is fent.


De akkor ezt nem kell olyan komolyan venni?


Én amúgy ismerőseimtől azt hallottam, hogy magyarországon ez a szak egyedül az eltén jó... Persze nem biztos, hogy igazuk van.


De pontosan mivel lennék előrébb, hogyha a fentiek közül az egyik egyetemen végeznék, mintha mondjuk az eltén?


Csak annyira, hogy kicsit többtudásom lenne és a munkaerőpiacon picivel jobban indúlnék, vagy sokkal több tudásom lenne (tehát sokkal nehezebb is)?


Például, hogyha átszenvednék egy BSc-t, majd MSc-t is mondjuk az egyik svájci, vagy német egyetemen és azt tapasztalnám közben, hogy megy is, stb., akkor ezekkel a diplomákkal (hogyha jók lesznek) nagyobb eséllyel tudnék majd mondjuk az Oxfordon doktorálni mint egy magyar egyetemről?


Természetesem jelenleg nem igazán vannak ilyen ambicióim, csak érdeklődöm.

2019. júl. 25. 16:17
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, hogy mik a preferenciáid és lehetőlegeid. A legtöbb neves egyetem elég borsos tandíjjal vesz csak fel, a legritkább esetben kapsz csak akkora ösztöndíjat, amiből fenn is tudod magad tartani.

Persze a tanárok és a felszerelés valószínűleg legalább egy kicsit jobbak lesznek. (A felszerelés biztosan)

A képzés maga sokkal diákbarátabb, mint a BME, ELTE esetében, ami szintén egy nagy plusz pont.

A későbbi szakmai kapcsolataidra szintén tekinthetsz befektetésként, akár egy-két ismerős is jelentős segítséget jelenthet később.

Hogy megér-e ez neked Európában 20-30-40000 eurót, vagy Amerikában 100-200000 dollárt az már a te döntésed, de az összegek abszolút konzervatívnak mondhatóak, 6-7 félév alatt ennél jóval többet is el lehet tapsolni akár csak a tandíjra.

2019. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Illetve amit az első ír, aut már hallottam sokaktól, de ez nem pont a magyar egyetemek esetében van így az oktatás színvonala miatt?
2019. júl. 25. 16:18
 7/10 A kérdező kommentje:

#5. Az általam felsorolt egyetemek közül a 2 svájci egyetem talán a legrangosabb, s mindkettő teljesen ingyen van az európaiaknak (és persze a svájciaknak)...


Ez nem biztos, de asszem' a német egyetem esetében is hasonlóan van.


Az Edinburghi Egyetem pedig nem ingyenes, de nem annyira magas a tandíj, a diákhitel pedig a magyarnál is korrektebb, szinte ingyen pénz...

2019. júl. 25. 16:23
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

A rangsorok leggyakrabban az intézményből származó kutatások mennyiségén és minőségén alapszanak.

A válasz nagyban függ attól is, hogy mik a hosszútávú terveid, de általánosságban elmondható, hogy külföldön nincs teljesen értelmetlen szívatás, az Elte-n lesz. Külföldön kicsit újabb lesz a tananyag, de CS esetén ez majdnem jelentéktelen, 2-3 év múlva ugyanolyan "elavultnak" nyilvánítják az iparban megtalálható cégek "szakértői".

Oxfordba ugyanúgy felvesznek itthonról, mint külföldről, a Googlebe szintén, viszont nem lesz elég a külföldi papírt lobogtatni, az szintén biztos.

Itthon az ELTE képzése erősen matekos, a BME mérnökinfoja pedig kicsit gyakorlatiasabb, sajnos a szó rossz értelmében.

99%, hogy bárhogy is döntesz elég lesz neked a BSc, itthon meg fogod unni a felesleges szívatást, külföldön pedig rájössz, hogy inkább dolgozol bruttó 50-60-100k euróért és nem fizetni szeretnél 10k-t plusz a lakhatást és önfenntartást még 20k-ért...

2019. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Akkor nézz magadnak szállást és nézd meg hogy mennyibe kerül egy kiló kenyér meg egy liter tej Zürichben. Meg fogsz lepődni. Azt gondoltam, hogy az angol egyetemek az elsődleges cél.
2019. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, nekem nem tiszta, hogy te most akadémiai pályára akarsz gyúrni, vagy csak állást szeretnél kapni majd diplomázás után.
2019. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!