Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem mondunk egyből...

Miért nem mondunk egyből nemet egy munkára (pl, interjún), ha az nem is (annyira) tetszik?

Figyelt kérdés

Legalábbis magamból kiindulva teszem fel a kérdést, többször előfordult, hogy amikor interjúra mentem abban a szellemben voltam, hogy ,,meg kell szereznem a munkát, BÁRMI áron'', de közben már láttam, hogy van pár dolog, ami nem tetszik, egyrészt a fizetés se az amire számítottam, esetleg túl távol van mégis, stb,


és azon vettem észre magam, hogy a legtöbb munkát otthonról mondtam már le; egyszerűen nem ,,mertem'' nemet mondani egyből már az interjún, az nagyon kínos lett volna, nem csak nekem, a hr-snek a munkáltatónak is; Úgy gondolom, hogy nagyobb tiszteletet adok meg azzal, ha otthonról mondom le; nekik se annyira kínos es nekem se


2019. júl. 25. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan dologról van szó amit addig is tudtàl, akkor ciki lenne ott mondani, mert akkor miért rabolod az idejüket. Viszont ha az interjún derül ki valami ami nem szimpatikus azt meg lehet mondani, én inkább csak azért nem teszem hogy legyen időm átgondolni mielőtt elvágom a szálakat. Na meg lehet hogy fel sem vesznek, ha mégis, akkor is mondhatom hogy már nem aktuális. Ez egyszerre taktika (b terv) és konfliktuskerülés. De nagyon kizáró ok esetén megmondom akár helyben (pl kiderül hogy kiszámíthatlan a munkaidő, az ovi meg bezár).
2019. júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kínos az interjún lemondani a munkát, főleg ha ilyen szűkszavú hirdetésre mész és alig van infód. Kérdezd meg ami érdekel és ha nem passzol az elképzeléshez, akkor azt mondod, hogy köszönöm a lehetőséget, de ezek a feltételek neked nem szimpatikusak. Ha van munkád és onnan váltanál, simán bejátszható, ha szimpatikus vagy az interjúztatónak úgy is megkérdezik, hogy te mire gondoltál. Aztán vagy elkönyvelnek valami léhűtőnek vagy ha nagyon kell az ember és te nagyon kellesz nekik, akkor akár jól is kijöhetsz a dologból. Persze utóbbi ritka.
2019. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy checklist a fejemben, olyan alap dolgokról, amiket meg kell kérdeznem még az első körös telefonos interjún a HRestől. Épp ezért nagyon kevés személyes körre járok, és ha elmegyek valahová, oda már több mint valószínű, hogy fel is vesznek.


Ilyenek a munkaidő-beosztás, home office lehetőség, iroda helye, pontos pozíció fizetés és juttatások. Ha ebből egyvalami nem stimmel (és az nem a fizetés), akkor elgondolkodom, ha több vagy a fizetés, akkor megköszönöm a megkeresést, és megmondom, hogy nem egymást keressük.


Ha mégis az interjún derül ki, hogy nem okés a hely, az általában azért van, mert a főnök egy sültparaszt. Ezt nyilván nem mondom meg ott helyben, utólag szoktam én is dobni egy emailt, hogy köszönöm, de itt befejezném az interjúfolyamatot. Teljesen megértem, amit mondasz. Olyan ez, mint egy rossz randi. Akkor is végigülöd, ha már első látásra tudtad a másikról, hogy ebből már nem lesz semmi. Aztán reménykedsz, hogy nem hív el második randira. Ha mégis, akkor meg kénytelen vagy megmondani neki, hogy nem egymást keresitek.

2019. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól leírták előttem.

Én még olyanokon is voltam nemrég, hogy a pozi jó volt, de utána volt egy "fura" érzésem. Adtam magamnak pár napot, a fura érzés csak erősödött - ilyen elejtett mondatok miatt amik nem sok jót sejtettek, így nem volt kedvem tovább vinni.


Olyan is volt hogy nem volt rossz az első kör, és második körre kellett volna felkészülni egy prezentációval, aminek 15x nekiültem és fizikailag nem tudtam magam rávenni hogy összerakjam, pedig azért annyira nehéz nem volt, de aztán rájöttem hogy én most nem ezt a munkát keresem.

2019. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!