Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet interjún eltussol...

Hogyan lehet interjún eltussolni azt, hogy az előző munkahelyen kirúgtak?

Figyelt kérdés

Mérnökként, multinacionális cégekről van szó.

A cég, ahova jelentkeztem, gondolom ki tudja deríteni az előző munkahelytől, milyen módon ért véget az ottani munkaviszonyom.

De valahogy pozitívabb színben kellene feltüntetni az egészet, mint amilyennek tűnik. Valóban nem azért bocsátottak el, mert rosszul csináltam volna bármit is, de ez kívülről akkor is csúnyának tűnik, ha megtudják, hogy elküldtek. Attól félek, hogy ezen fog múlni a felvételem.



2019. júl. 2. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Semmilyen legális módja nincs a cégnek kideríteni, hogy miként szűnt meg az előző munkahelyed. Ugyanis az előző céged semmilyen adatot nem adhat ki rólad 3. félnek, a kilépő papírokon pedig nincs rajta, hogy miként szűnt meg a szerződésetek.


Meg úgy általánosságban ez urban legend, hogy nyomoznának a jelentkező tudta nélkül egy munkavállaló után.

2019. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

A megszűnt munkaviszony u.n . "Kilépős papírok" között van egy, amelyiken szerepel a munkaviszony megszűnés módja:


[link]


Ott van a 14.-ik vagy 15.-ik sorban, görgess lentebb.

2019. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

"Semmilyen legális módja nincs a cégnek kideríteni"


Annak sincs legalis modja, hogy adozatlanul fizessen teged a ceg, vagy hogy egyaltalan munkaidon tul dolgoztasson fizetes nelkul. ;)


"Meg úgy általánosságban ez urban legend, hogy nyomoznának a jelentkező tudta nélkül egy munkavállaló után."


Ha te ennyire tajekozatlan es naiv vagy, inkabb ne okoskodj, mert senkinek sem segitesz.

2019. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
2es jól mondja, a kilépő papírokból kiderül, de azt már csak azután látják, hogy ott elkezdtél dolgozni, nem az interjún. És a payroll látja csak. Ők nem fognek menni a manageredhez, hogy hé, ezt az előző helyéről kirúgták.
2019. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

a kilépő papírokon pedig nincs rajta, hogy miként szűnt meg a szerződésetek.


Lizárólag az álláskeresésihez szükséges igazolásra kötelezőn ráírni.

2019. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kirugasnak volt oka ami toled fuggetlen, siman elmondhatod. Engem is kuldtek el anno egy cegtol, projekt felfuggesztese miatt probaido utolso honapjaban. Soha nem volt ebbol problemam, hiaba nincs benne a cv-ben egy probaidos munkahely sem, szemelyesen el szoktam mondani.

Szerintem nem is baj ha nem vesznek fel egy olyan ceghez ahol nem latjak, vagy nem akarjak latni egy ilyen primitiv sztoriban az ok-okozati osszefuggest. Legalabbis en nem szeretnek egy ilyen sablonos, egyszeru vezetoseg kezei alatt dolgozni.

2019. júl. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként a hivatalos szöveg, ami azon az oldalon lesz:


"Rendkívüli felmondás a munkáltató részéről"


Ha megkérdezik, hogy miért rúgtak ki, lehetséges válasz: mert nagy a pofám, és ez nem tetszett. Remélem, itt már sikerül visszafogni magam. Igérem, igyekszek nem mindenbe beledumálni. Kész.

2019. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen legálisan le lehet kérdezni minden infót, de csak abban az esetben, ha előtte erre a munkavállaló-jelölt írásban hozzájárul. Pl interjún lehet kérni hozzájárulást ehhez, megkérdezni tőle, hogy kit hívhatunk az előző cégnél, aki referál róla. Ennek nem az az oka, hogy megtudjuk miért rúgtak ki, hanem hogy kiderüljön az, hogyan dolgozik, be tudjuk-e illeszteni a csapatba, hasznos munkaerő lesz-e nálunk.
2019. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

De hol írta a kérdező, hogy rendkívüli?


Engem is elküldtek de normal felmondással. Nyilván ezt indokolni kell, így volt hihetőnek tűnő indoklás. Én is ezt mondtam bárki kérdezte. A valódi okot igazából azóta se tudom, csak azt, hogy biztosan kamu a szöveg.

Mindegy, én csak örülök, így utólag. Felmondást, végkielégítést tök rendben kifizették, le se kellett dolgozni.


Pár hét alatt találtam új munkát, több fizetésért.



Különösebben szerintem egyébként nincs jelentősége miért lett vége az előzőnek.

2019. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Én azt szoktam mondani, hogy átszervezés történt és megszüntették a részleget, ahol dolgoztam. Ez félig igaz is volt..
2019. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!