Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Úgy néz ki, nem fizették ki a...

Úgy néz ki, nem fizették ki a szabadságot. Ilyenkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Tegnap eljöttem a munkahelyemről, ma már utalták a pénzt, viszont jóval kevesebb lett, mint amennyire számítottam. Szabadsággal együtt ennek többnek kellene lennie...


Elképzelhető, hogy azt utólag - mondjuk a héten - kifizetik?


Reklamálni feleslegesen mennék be, hiszen jelenleg kisember vagyok, elzavarnának. Bíróságra meg nincs kedvem járni, úgysem érdekelne senkit, hogy nekem mondjuk 20-30 000 Ft-al kevesebbet adtak, plusz, anyagilag lehet én járnék rosszul.


2019. júl. 30. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kilépő papírjaid között ott van a kilépő bérjegyzék is, ezért azon láthatod, mit utaltak.

Ha azon nem szerepel megváltott szabadság, akkor érdemes rákérdezni.

Nem szoktak külön utalni.

2019. júl. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem kaptam semmiféle bérjegyzéket.
2019. júl. 30. 10:44
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazából elbocsátás volt, én akartam felmondani, de hamarabb rúgtak ki. Aláírtam két példányban egy papírt, összepakoltam és hazajöttem.


Most akkor ilyenkor mi a helyzet?

2019. júl. 30. 10:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
5 napon belül ki kell adniuk a papírjaidat. Azok között ott lesz.
2019. júl. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Egy kérdésem lenne még.


Ezek a papírok mit fognak tartalmazni?


(elnézést, nemrég kezdtem el dolgozni, nincs nagy tapasztaltom)

2019. júl. 30. 10:54
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell lennie egy bérjegyzéknek, egy igazolás arról, hogy mennyi adót vontak a fizetésedből, tb járulék megfizetéséről, akkor van egy papír álláskeresési járadék megállapodásához, meg hogy nem állsz bírósági végrehajtás alatt. Ezen papírokból kell egy általad aláírt példány a munkáltatónak és egy neked. + rózsaszín TB kiskönyvet is ki kell adniuk neked.
2019. júl. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze ezek a papírok akkor vannak, ha rendesen be voltál jelentve! És van munkaszerződés.
2019. júl. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha utaltak pénzt, akkor valamilyen módon be voltál jelentve.

Ha aláírtál 1 papírt 2 példányban, akkor abból az egyik nálad van, olvasd el. Lehet sok kérdésre választ kapsz.

2019. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom off, de az ilyen kérdések miatt kéne minimális munkajogot tanítani középiskolában, illetve alapvető pénzügyi és ügyintési témákat, talán nem lenne ennyi ilyen jellegű kérdés.
2019. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9


Igen, igazad van. Jó lenne, ha ezekről tanítanának.


A papír egyébként csak a felmondást tartalmazta, azt, hogy majd 5 munkanapon belül küldik a pénzt, meg hogy lehet fellebbezni a döntés ellen (természetesen eszem ágában sincs).


Feltételezem ezen a héten, vagy legkésőbb jövőhéten meg kellene jönni a papíroknak. Majd kiderül mi lesz.

2019. júl. 30. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!